Серед затриманих опинилися лідер вірменської опозиції, депутат національних зборів Нікол Пашинян, депутат опозиційної фракції "Елк" Сасун Мікаелян і один з лідерів антиурядового руху, депутат Арарат Мірзоян. Як повідомляє Panarmenian, політиків затримували, незважаючи на депутатську недоторканість.
Унаслідок зіткнення демонстрантів і поліцейських постраждали семеро осіб, вони госпіталізовані, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я Вірменії.
Після затримання лідерів, хода продовжилася без них. О 19:00 за місцевим часом (18:00 за київським) протестувальники мають намір зібратися на черговий мітинг на Площі Республіки.
Правоохоронці назвали її незаконною і закликали учасників розійтися. А також пообіцяли застосувати силу в разі непокори демонстрантів, повідомляє "Інтерфакс".
"Поліція заявляє, що після прийняття рішення про припинення зборів усі дії організаторів поза законом, а всі учасники повинні залишити місце зборів. Організатори Пашинян, Мікаелян, Мірзоян примусовим чином виведені з місця зборів", - йдеться у заяві поліції.
Раніше прем'єр-міністр Вірменії Серж Саргсян провів перемовини з лідером опозиції Ніколом Пашиняном. Вимоги мітингувальників щодо відставки Саргсян назвав "ультиматумом і шантажем чинної влади" і відмовився залишати посаду.
Вранці 21 квітня у столиці Вірменії стартувала чергова антиурядова хода. Кількість затриманих протестувальників сягнула позначки у 102 особи. З 31 березня у Єревані тривають масові акції проти прем'єрства третього президента Сержа Саргсяна, який очолював країну протягом десяти років. У 2015 році Вірменія змінила конституцію і перейшла до парламентської форми правління, що надає прем'єр-міністру більші повноваження.
16 квітня протестуючі перекрили рух в центрі міста , поліція стягнула до будівлі парламенту водомети та бронетехніку. Згодом почалися зіткнення між учасниками акції протесту і поліцією. Наступного дня протестувальники заявили про початок "тотальної непокори". Лідер опозиції Нікол Пашинян закликав до блокування держустанови.
Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".