Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Маргарет Чен заявила, що суспільство наблизилося до позбавлення від смертельної лихоманки Ебола, проте необхідні додаткові дослідження вірусу.
Таку заяву Чен зробила на брифінгу, відповідаючи на питання журналістів, пишуть РІА Новости.
"Ліберія - вільна від Еболи. У Сьєрра-Леоне четвуртий тиждень поспіль немає заражень. У Гвінеї є пара випадків, які ми повинні ще перевірити. Але ми продовжимо боротьбу за досягнення нульового зараження", - зазначила вона.
За словами Чен, важливим залишається питання спостереженні за людьми, які вижили після смертельного захворювання. Зокрема, дослідження показують, що вірус може залишатися в рідинах в тілі людини від 3 до 9 місяців, в тому числі в спермі і в плаценті.
"Нам необхідно зрозуміти, що відбувається з вірусом і як він поводиться в тілі людини... На даному етапі ми повинні продовжувати дослідження", - уточнила Чен.
Епідемія лихоманки Ебола почалася в Західній Африці в лютому 2014 року. З тих пір від небезпечної хвороби померли понад 11,3 тисячі людей і близько 28,5 тисяч заразилися. У ВООЗ вважають, що епідемія практично припинилася: вже другий тиждень в регіоні не було виявлено жодного нового випадку зараження.
Нагадаємо, глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Маргарет Чан заявила, що епідемія вірусу Ебола в Західній Африці може бути закінчена до кінця цього року, якщо будуть докладені всі зусилля для нерозповсюдження лихоманки.
У Ліберії число жертв становить 4 тисячі 806 осіб, інфікованих - 10 тисяч 666.
У Сьєрра-Леоне померлих менше - 3 тисячі 906, але заразилися вірусом більше, ніж в якій-небудь іншій країні - 12 тисяч 593 людини.
У Гвінеї інфікованих та померлих істотно менше, ніж у цих двох державах, - 3 тисячі 626 і 2 тисячі 405 відповідно.
Випадки захворювання зафіксовані також в Малі, Нігерії, Сенегалі, Іспанії, Великобританії і США. Тим не менш, в більшості цих країн число інфікованих не перевищує 10 осіб. Виняток становить Нігерія, де заразилися 20 людей загинули і вісім.
Раніше повідомлялося, що вірус Ебола змусив ВООЗ створити резервний фонд на $ 100 млн.