Регіональний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я по Європі Ханс Клюге назвав перспективи використання вакцин проти COVID-19 "феноменальними" і тими, які "потенційно можуть змінити правила гри".
Це Ханс Клюге заявив у четвер, 3 грудня, на брифінгу повідомляє Reuters.
Поставки вакцин на початкових етапах поширення будуть обмеженими, тому керівництво країн заздалегідь має розставити пріоритети. При цьому в ВООЗ вважають, що першими в черзі на вакцинацію повинні бути люди похилого віку, медичні працівники і люди, які мають супутні хронічні захворювання.
Також в ВООЗ вважають поганою ідеєю видавати перехворіли коронавірусом паспорта імунітету, але розглядає можливість введення для закордонних поїздок електронних посвідчень про наявність щеплення від COVID-19.
"Ми ретельно досліджуємо можливість використання технологій для реагування на пандемію COVID-19. Це стосується і співпраці з країнами-членами ВООЗ в області впровадження електронних свідоцтв про вакцинацію", - сказав експерт європейського регіонального бюро ВООЗ Сіддхартха Санкар Датта.
Експерт європейського регіонального бюро ВООЗ Кетрін Смолвуд заявила, що організація не рекомендує тестування на вірус в аеропортах.
"Ми рекомендуємо країнам дивитися на дані по передачі вірусу як на їх власній території, так і за кордоном, і виходячи з цього випускати рекомендації з подорожей", - уточнила вона.
Напередодні у Великій Британії схвалили вакцину від COVID-19 від фірми Pfizer. Королівство першим оголосило про початок масової вакцинації. Прем'єр-міністр Борис Джонсон назвав рішення медичного відомства перемогою і нагадав про логістичних проблеми вакцинації всієї країни з населенням 67 млн чоловік.
США і ЄС працюють з однаковими даними випробування вакцини Pfizer, але фінальне рішення ще не прийняли.
У ВООЗ 3 грудня заявили, що отримали дані про вакцину спільного виробництва Pfizer і BioNTech і розглядає їх на предмет "можливого включення в список для використання в надзвичайних ситуаціях", а також еталона для країн, які дозволяють національне використання.
Раніше міністр охорони здоров'я Італії Роберто Сперанца під час виступу в парламенті заявив, що на початку 2021 року в країні запрацює програма масової вакцинації від коронавірусу.
Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна отримає вакцину від коронавірусу в кінці I кварталу - початку II кварталу (березень-квітень) 2021 року.
Степанов нагадав, що Україна провела переговори з міжнародною ініціативою COVAХ щодо поставок вакцин.
За словами Степанова, на завершальній стадії переговорів знаходиться укладення договорів з іншими виробниками вакцин, "щоб ми вже в першому кварталі отримали вакцини і почали процес вакцинації в Україні".
Протягом середи в Україні виявили 14 496 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 745 дітей і 614 медпрацівників, повідомило Міністерство охорони здоров'я України.
Відзначається, що протягом минулої доби 1 739 осіб госпіталізували. Також в середу було зафіксовано 243 летальних випадки від коронавірусу, 15 372 людини одужали.
За даними Міністерства охорони здоров'я, в Україні протягом середи проведено 72 678 тестувань (зокрема методом ПЛР - 47 172, методом ІФА - 25 506). Всього - 4 654 206.
"За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Києві (1364), Запорізькій (1060), Одеській (935), Київській (924) та Харківській (906) областях" - йдеться в повідомленні відомства.