У Вірменії відбулися дострокові парламентські вибори

Поділитися
У Вірменії відбулися дострокові парламентські вибори У Вірменії пройшли перші загальні вибори після відставки Сержа Саргсяна з посади прем'єр-міністра у квітні цього року © Anadolu Agency
У виборах брали участь дев'ять партій і два блоки.

У Вірменії завершилося голосування на позачергових парламентських виборах. Станом на 15:00 (за Києвом) неділі, 9 грудня, на виборчі дільниці прийшли 39,54% громадян, які мають право голосу.

Ці вибори стали першими позачерговими парламентськими виборами в історії країни, а також першими загальними виборами після відставки Сержа Саргсяна з посади прем'єр-міністра.

У виборах брали участь дев'ять політичних партій і два блоки. Прохідний бар'єр для партій становить 5%, для блоків – 7%.

Спостерігачі стверджують, що процес голосування проходив спокійно, і грубих порушень зафіксовано не було.

До поліції надійшло 26 заяв про порушення виборчого законодавства. Ще 12 звернень отримав Слідчий комітет країни. Повідомлення стосуються випадків повторного голосування, порушення таємниці волевиявлення і перешкоджання голосуванню.

Вибори до парламенту Вірменії проводилися за змішаною системою. Депутатські мандати отримають 105 кандидатів. В якості виборців зареєстровано понад 2,5 млн громадян. Поріг явки виборчим законодавством не передбачено.

Спостерігачами на виборах були зареєстровані представники ОБСЄ, місії спостерігачів СНД, Європарламенту, організацій "Сприяння ініціативам свободи і демократії" (SILBA), "Європейська мережа організацій, що ведуть моніторинг за виборами" (ENEMO), а також 22 місцевих профільних організацій.

Згідно з прогнозами, найбільшу кількість депутатів в новий склад парламенту проведе блок "Мій крок", який очолює в. о. прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян. Опозиційна "Республіканська партія" на чолі з Сержем Саргсяном розраховує на друге місце.

Нагадаємо, 23 квітня колишній президент Вірменії Серж Саргсян під тиском масових вуличних протестів подав у відставку з посади прем'єр-міністра через кілька днів послен призначення. Саргсян був президентом Вірменії 10 років. Перед закінченням його президентських повноважень Конституцію Вірменії було змінено, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки голови уряду.

Новим прем'єр-міністром країни став опозиційний депутат, лідер вуличних протестів Нікол Пашинян.

16 жовтня він оголосив про відставку з метою розпуску парламенту і проведення позачергових виборів в грудні цього року. Пашинян висловив упевненість, що в новому складі парламенту більшість депутатів будуть націлені на реформування країни.

Перед виборами парламент Вірменії провалив виборчу реформу, що передбачала відмову від мажоритарної системи, перехід до виборів за партійними списками, зниження прохідного бар'єру з 5% до 4% для партій і з 7% до 6% для блоків, розширення термінів для акредитації журналістів і спостерігачів, а також гарантії вільного волевиявлення для військовослужбовців.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Вірменська вулиця і "двір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі