У відносинах Китаю та США з питань клімату ключовими є дії, а не розмови – експерти

Поділитися
Припинення співпраці Китаю зі США щодо клімату не карає Сполучені Штати — воно карає весь світ.  

Останні угоди, які мир уклав для боротьби зі зміною клімату, були досягнуті лише після того, як Сполучені Штати та Китай, два найбільші забруднювачі довкілля, домовилися один з одним. Тепер успішна динаміка перебуває під загрозою: Китай перервав переговори зі США щодо клімату через поїздку спікера Палати представників Ненсі Пелосі на Тайвань пише AP NEWS.

За словами експертів, те, наскільки сильно це підірве динаміку заходів щодо скорочення викидів парникових газів, залежить від того, як довго триватиме розрив. Але, за їхніми словами, є надія, що дії, які вже розпочалися в обох країнах, матимуть більше значення, ніж невимовні слова.

Спеціальний посланник президента США з клімату Джон Керрі заявив у п'ятницю: "Припинення співпраці не карає Сполучені Штати — воно карає весь світ, країни, що особливо розвиваються. Людські та фінансові втрати будуть катастрофічними, якщо країни не зможуть залишити осторонь розбіжності для вирішення проблеми зміни клімату".

Однак існує велика ймовірність, що США, а потім, у відповідь, і Китай зроблять серйозні кроки, щоб спробувати обмежити викиди парникових газів, навіть якщо вони не спілкуватимуться.

Зокрема, обіцянки державних інвестицій у розробку та комерціалізацію передових чистих технологій у США привернуть увагу Китаю, кажуть експерти. Це з тим, що Китай сподівається домінувати на світових ринках екологічно чистої енергії.

У той час, як США готові прийняти цього року найзначніше законодавство в галузі клімату, лідер Китаю Сі Цзіньпін на засіданні ООН у вересні 2020 року оголосив про мету країни стати вуглецево-нейтральною до 2060 року. А на засіданні ООН минулого року Сі пообіцяв, що Китай припинить будівництво закордонних вугільних електростанцій.

Спільна американо-китайська угода щодо боротьби зі зміною клімату, укладена у 2014 році Сі та тодішнім президентом США Бараком Обамою, заклала основу для Паризької угоди 2015 року, в якій майже всі країни зобов'язалися обмежити викиди парникових газів.

 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі