Уряд Венесуели розпорядився скасувати заняття в школах через проблеми з подачею електроенергії. Про це повідомляє телеканал BBC. В країні також не працює ряд компаній і підприємств. Схожі заходи приймалися і минулого тижня.
Проблеми з електропостачанням тривають у Венесуелі вже п'ятий день. З минулого тижня багато частин країни як і раніше залишаються без світла. Періодично поновлюється подача електроенергії, однак через кілька годин знову відбуваються масові відключення.
За даними опозиції, через наслідки перебоїв в подачі електроенергії загинули не менше 17 осіб.
Опозиціонер Хуан Гуайдо, який проголосив себе тимчасовим президентом країни, повідомив, що пізніше в понеділок Національна асамблея країни розгляне "єдине питання: колапс системи електропостачання, викликаний недбалістю режиму на чолі з узурпатором".
"Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією. Наші люди ризикують зіткнутися з новими відключеннями, в той час як циніки - влада Венесуели, брешуть і жартують про біль і смерті", - додав Гуайдо.
Він попросив Національну асамблею оголосити в країні режим НС у зв'язку з відключеннями електроенергії.
Найскладніша ситуація спостерігається в лікарнях, де через відсутність електрики відключені системи життєзабезпечення пацієнтів.
Держсекретар США Майк Помпео після того, як столиця і 20 штатів Венесуели 7 березня залишилися без електрики заявив про те, що наступне, чого не залишиться в південноамериканській країні – це диктатора Ніколаса Мадуро. Глава американської дипломатії звинуватив Мадуро в некомпетентності і в тому, що він повністю винен у відсутності продовольства, ліків та електрики.
Політична криза у Венесуелі загострилася після того, як Хуан Гуайдо, який очолює опозиційні Національні збори, оголосив себе тимчасовим президентом в січні. США першими визнали його легітимним главою держави. Майже 50 країн підтримали рішення Сполучених Штатів.
Детальніше про ситуацію в країні читайте в матеріалі Андрія Каракуца "Траєкторія Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".