У Венеції легендарні венеціанські гондольєри тимчасово залишилися без роботи – рівень води в каналах опустився до такого ступеня, що гондоли повсюдно лежать на мілині, загрузнувши в багні і мулі, повідомляє видання Express.
Вода впала на 60 сантиметрів нижче норми, синоптики пов'язують таке різке зниження вологи з відсутністю дощів і аномальними відливами; останнє дивно тим, що за офіційним висновком, Венеція з кожним роком все сильніше йде під воду. Також синоптики відзначають, що сезон дощів і паводків прийде до Венеції тільки на початку наступного тижня, через що ситуація з відсутністю транспорту збережеться протягом декількох днів.
Комунальні служби намагаються вирішити проблему з водою в каналах, використовуючи штучний приплив води, але поки цього недостатньо, щоб наповнити канали. Міська влада вже котрий рік не може виділити гроші на проект захисного бар'єру - мобільних воріт, які будуть утримувати паводкові води від попадання у затоку.
Туристи, які приїжджають до Венеції покататися на знаменитих гондолах, повертаються звідти розчарованими і шокованими.
У минулому році Венеція також страждала від обміління каналів – тоді рівень води впав на 70 сантиметрів, через що було різко обмежено застосування водного транспорту по місту. А кілька років тому місто на воді взагалі виявилося закутим у кригу.
Різкі кліматичні зміни, що тривають вже не перший рік, викликають сильне занепокоєння вчених.
Так, нещодавно вчені склали карту регіонів Землі, які найбільше постраждали від змін клімату. При складанні карти науковці використовували супутникові дані, отримані в період з 2000 по 2013 рік. Карта була створена на основі аналізу температури повітря, доступності води, а також хмарного покриву. Вчені здійснили розрахунки для кожної окремо взятого ділянки суші в 5 квадратних кілометрів. Деякі ділянки Землі, наприклад Антарктика і Сахара, не були класифіковані через свою безплідність.