Затоплені перші поверхи практично всіх будівель в центрі, величезні пошкодження у розташованих в місцях затоплення музеях, кафе, ресторанах, готелях, установах і житлових будинках.
Венеціанці намагаються не сумувати: вони звикли до повеней, тому намагаються знайти позитив у всьому. Туристам ситуація здається екстремально-захоплюючою - пригода на все життя. Але всі чудово розуміють, що Венеція може бути знищена, якщо повінь буде продовжуватися.
Happiness in Venice #Venice #Venezia #AcquaAlta pic.twitter.com/ZYvw1zWh3p
- Lulu in Venice (@LauraSousounis) November 9, 2019
Мешканці Венеції продовжують ділитися в Twitter побаченим на вулицях затопленої Венеції.
Ricevo e pubblico: Acqua corrente #Venezia pic.twitter.com/zsS5QxaXBm
- Giuseppe Sarao (@GiuseppeSarao) November 12, 2019
У місті та прилеглих регіонах, а також на островах, які також сильно постраждали від повені, оголошено надзвичайний стан - червоний режим небезпеки. З сьогоднішнього дня в школах регіонів, де триває затоплення, припиняються заняття.
This was about an hour ago, we are back at the hotel as it is now heading towards high tide and its raining again, pretty concerning . . .#Venezia pic.twitter.com/qg5ghuNMhA
- Elizabeth Dale - Cornish Bird (@ESDale77) November 13, 2019
На першочергові заходи з порятунку міста було виділено 20 мільйонів євро з бюджету країни. З цих коштів по 5 тисяч євро буде виділено приватним особам, чиї будинки постраждали від повені, і по 20 тисяч євро установам. Пізніше збитки будуть підраховані більш ретельно, і допомога буде продовжена.
Символом біди стала вразила всіх фотографія самотнього щура, який рятується від повені на стовпчику. Але шансів на порятунок у нього немає ніяких.
#AcquaAlta #Venezia mi fa pena pure lei pic.twitter.com/de4EgilGqI
- bellum luci (@bellumluci) November 12, 2019
Влада побоюються, що вода завдасть непоправної шкоди матеріальним цінностям Венеції і Матери - ці перлини світової культури серйозно постраждали від погоди. Багато експонатів музеїв непоправно зіпсовані.
Багато венеціанців, включаючи авторитетних діячів, дорікають владі міста і країни в тому, що десятиліттями нічого не робилося для порятунку унікального міста, хоча проблема з кожним роком посилювалася.