Статуя буде знаходитися під цілодобовою охороною "до тих пір, поки вона не буде демонтована, або не знизиться рівень загрози для неї", - сказав представник місцевої влади Марк Ховелл.
Рішення про демонтаж було прийнято з-за побоювань, що учасники протестів, пов'язаних зі смертю афроамериканця Джорджа Флойда, можуть завдати шкоди історичного об'єкту: Роберта Баден-Пауелла звинувачують у симпатіях до расистів.
"Незважаючи на те, що ми пишаємося створенням скаутського руху, ми водночас визнаємо, що є деякі аспекти життя Роберта Баден-Пауелла, які, як вважається, менше варті пам'яті", - пояснила голова міської громадської ради Віккі Слейд.
Скульптуру планують тимчасово помістити на зберігання в поліцію.
Однак таке рішення підтримали не всі британці.
"Цей джентльмен врятував життя 54 млн дітей. Його статуя розташована тут, тому що звідси видно острів Браунсі, де було засновано рух скаутів", - сказав один з активістів, група яких зібралася біля пам'ятника з плакатами: "Британська історія має значення".
Нагадаємо, в ніч на 22 травня протестувальники прорвалися в будівлю відділення поліції в Міннеаполісі і підпалили його.
Заворушення в США супроводжуються пограбуванням магазинів і супермаркетів, погромами і підпалами приватної і федеральної власності. В десятках містах ввели комендантську годину, для підтримки порядку в міста ввели Національну гвардію.
Під час масових заворушень в США загинули як мінімум 11 людей.
Детальніше про ситуацію в США, причини наслідки протестів читайте у статті Олексія Коваля "Американська демократія після смерті Джорджа Флойда" в ZN.UA.