У Вашингтоні озвучили перелік вимог міжнародного співтовариства до талібів в Афганістані

Поділитися
У Вашингтоні озвучили перелік вимог міжнародного співтовариства до талібів в Афганістані © Reuters / STRINGER
Блінкен обговорив ситуацію а Афганістані з багатьма міністрами і президентами, включаючи голів МЗС Росії і Китаю.

У Державному департаменті США висловили впевненість, що існує єдина позиція міжнародного співтовариства щодо Афганістану, більшу частину території якого після виведення американського контингенту знову контролюють таліби.

«Кожна країна сама ухвалює рішення стосовно національної безпеки і закордонної політики. Разом з цим, мені здається, що резолюція Ради Безпеки ООН була прийнята консенсусом, що говорить про те, що у нас у всіх одна позиція», - заявила перша заступниця держсекретаря Венді Шерман на брифінгу у Вашингтоні 18 серпня.

Шерман уточнила, що єдина позиція зводиться до вимог, висунутих до «Талібану»: «забезпечити справедливість. рівні права, інклюзивність, відсутність насильства і можливість залишати країну тоді, коли люди захочуть».

«Я думаю, зараз у нас у всіх єдина позиція», - резюмувала заступниця голови Держдепартаменту.

Вона також зазначила, що держсекретар Ентоні Блінкен обговорював проблему Афганістану з багатьма міністрами і презентами, включаючи керівників МЗС Китаю та Росії Вана І й Сергія Лаврова.

Дії США в Афганістані стали приводом для критики адміністрації Байдена як у Сполучених Штатах, так і за межами країни. Постфактум Байден заявив, що США були готові до колапсу в Афганістані.

45-й президент США Дональд Трамп, який підготував ґрунт для виведення військ з Афганістану, звинуватив Байдена в «повній некомпетентності».

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель визнала, що розвідка і уряд Німеччини (так само як і США) не прорахували ризики виведення військ з Афганістану.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг також констатував, що можливості урядових сил протистояти талібам були переоцінені.

Президент Франції Еммануель Макрон висловив побоювання щодо того, що Афганістан стане постачальником нелегальних мігрантів і «притулком для терористів» під владою талібів.

15 серпня таліби увійшли до Кабула, і президент Афганістану Ашраф Гані залишив країну. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» узяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. Прогнози американської розвідки щодо того, що афганський уряд може протриматися в Кабулі від 30 до 90 днів не виправдалися. Попередні розрахунки давали уряду від 6 до 12 місяців після виведення американського контингенту.

Центром опору талібам знову стала провінція Панджшер на півночі країни. Керівництво взяли на себе віце-президент Афганістану Амрулла Салех і син легендарного командира моджахедів Ахмад Масуд.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статті Миколи Замікули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», а також у матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану: «Талібан» прийшов» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі