У Таїланді обирають парламент вперше з 2011 року

Поділитися
У Таїланді обирають парламент вперше з 2011 року У Таїланді стартували парламентські вибори © Wikimedia commons
Вибори мали відбутися ще в 2015 році, але неодноразово переносилися.

У Таїланді у неділю, 24 березня, стартували перші парламентські вибори за останні вісім років. Вони також стали першими з моменту військового перевороту в 2014 році, повідомляють BBC News.

Із 8:00 до 17:00 за місцевим часом відкритими для голосування залишатимуться 93 тисячі ділянок. Король Таїланду Маха Вачіралонгкорн закликав учасників виборів "до миру та порядку" під час виборчого процесу.

Виборці обиратимуть 500 членів нижньої палати парламенту Таїланду, 250 депутатів Сенату (верхньої палати - ред.), будуть призначені діючим військовим урядом, відповідно до нової Конституції країни. Вона також накладає обмеження на кількість місць у парламенті, незалежно від кількості голосів, отриманих політичною силою на виборах.

Прем'єр-міністра Таїланду буде обрано обома палатами парламенту, для перемоги йому необхідно отримати підтримку 50% і ще одного парламентаря.

Експерти прогнозують високу явку на виборах, у них вперше зможуть взяти участь близько семи мільйонів тайців віком 18-26 років. Їхні голоси можуть відіграти ключову роль у перемозі кожного з кандидатів.

Як зазначає видання, парламентські вибори стануть змаганням між прихильниками генерала Прают Чан-Оча та колишнього прем'єр-міністра Таксіна Чінавата, підозрюваного в зловживанні службовим становищем.

Екс-прем'єра підтримує рух Pheu Thai, який перемагав на всіх виборах, починаючи з 2001 року, генерала Чан-Оча - нещодавно створена Palang Pracha Rath Party.

Також за посаду прем'єр-міністра Таїланду змагатимуться лідер "Демократичної партії Таїланду", колишній прем'єр-міністр Апхісіт Ветчачіва й очільник нової Future Forward party, тайський мільярдер Танаторн Джангрунгруанкіт.

Унаслідок військового перевороту в Таїланді в 2014 році, вчиненого на тлі безперервної політичної кризи, військові під проводом командувача Королівської армією Прают Чан-Оча захопили владу.

У Таїланді запровадили комендантську годину і цензуру в ЗМІ, відбулися арешти провідних політичних діячів, а також сформовано перехідний уряд, який очолив сам Прают Чан-Оча, і прийнято нову Конституцію. Унаслідок перевороту екс-прем'єр Таїланду Їінглак Чінават залишила країну.

Докладніше про військовий переворот і політичну кризу в Таїланді читайте в матеріалі Олексія Коваля "Хунта наводить порядок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі