Однак тайський монарх категорично проти висунення сестри. Він вважає, що це порушення традицій, норм та національної культури: королівська сім'я повинна триматися нейтрально у ставленні до політики, повідомляє CNN.
Але принцеса вже дала згоду на висунення від партії Thai Raksa Chart.
Якщо питання з висуненням буде врегульовано всередині королівської сім'ї, то це буде безпрецедентний випадок: ера абсолютної монархії в Таїланді закінчилася 86 років тому. Опонентом принцеси на виборах буде лідер військового перевороту 2014 року, який згодом став прем'єр-міністром, Прают. Вибори, які повинні відбутися 24 березня, можуть стати вибором між формою демократії і узаконеним авторитарним правлінням, а також зміцнять міжнародні позиції Таїланду як туристичної країни.
Суспільство дуже сподівається на те, що принцеса буде балотуватися: таким чином люди хочуть безкровно змінити диктаторське правління авторитаризму. Політична культура Таїланду така, що навіть хунта не стане боротися проти особи королівської крові.
Статус Уболратани може звести нанівець і ймовірність нових вуличних протестів, якими зараз сповнений Таїланд, або майбутнього перевороту і забезпечити мир під час коронації короля.
Нагадаємо, Україна вже має гарний досвід співпраці з Таїландом; українські БТР і танки Т-84 "Оплот", 49 з яких стоять на озброєнні армії Королівства, отримали в ній високу оцінку і визнані одними з кращих.
Про постачання іноземцям озброєння українського виробництва читайте в статті "Експорт зброї" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".