У столиці Таїланду Бангкоку зберігається напруженість, пов'язана з масовими антиурядовими акціями протесту опозиції. Минула ніч у місті пройшла спокійно. Однак у понеділок вранці протестувальники відновили штурм Будинку уряду.
Військовослужбовці і поліцейські, які обороняють Будинок уряду, кидають у демонстрантів шашки зі сльозоточивим газом, демонстранти відповідають "пінг-понговими" бомбами і кидають назад димові шашки.
Повідомлень про постраждалих поки не надходило. Минулої суботи під час зіткнень прихильників і противників уряду дві людини загинули і кілька десятків було поранено. У ніч на неділю число загиблих збільшилося до п'яти, понад 50 людей отримали поранення, повідомляє місцеве ТБ з посиланням на поліцію.
Штурм Будинку уряду було відновлено з того місця, де демонстранти зупинилися у неділю, коли подолали останній, шостий, периметр безпеки - бетонні бар'єри з колючим дротом. Напередодні штурм припинили у момент, коли лідер протесту Сутхеп Тхіаксубан почав телезвернення до нації. Його було показано після досягнення домовленості з головними редакторами телеканалів в обмін на зняття блокади приміщень ТБ.
Більшість учасників протесту було відкликано з зайнятих територій після ультиматуму, пред'явленого Тхиаксубаном прем'єр-міністру Їнглак Чінават: у дводенний термін зняти з себе повноваження або бути поваленою "народною революцією". Кілька сотень людей провели біля будівлі уряду ніч, а на ранок відновили атаку.
Проте Йінглак Чінават у телезверненні до нації заявила, що не піде у відставку і не розпустить парламент, бо вважає свій уряд конституційним. "Я не піду у відставку і не розпущу парламент, бо мій уряд конституційний, його обрав народ Таїланду на загальних виборах. Ми не можемо підкорятися вимогам яких-небудь груп, що не представляють інтереси всього народу", - заявила вона.
Прем'єр заявила, що армія країни займає нейтральну сторону у нинішньому конфлікті. Вона також пообіцяла, що влада не буде застосовувати щодо мітингувальників силу і готова до переговорів.
Між тим тайська поліція у понеділок застосувала проти мітингувальників сльозогінний газ і гумові кулі. "Ми чергуємо використання водометів, сльозогінного газу і гумових куль", - повідомив журналістам голова Національної ради безпеки країни Парадорн Паттанатабутр. Він уточнив, що гумові кулі застосовували тільки біля Будинку уряду.
Напередодні уряд Таїланду оголосив про проведення операції "повернення" захоплених опозицією урядових будівель. Протягом декількох годин жителів Бангкока просили не залишати свої будинки з міркувань безпеки. Однак у підсумку ніякої операції не відбулося.
У той же час влада обіцяє відновити порядок у країні. "Я хочу запевнити громадян країни і світову громадськість, що уряд Таїланду відновить спокій і порядок у країні найближчим часом", - заявив у понеділок у телезверненні до нації віце-прем'єр і міністр закордонних справ Таїланду Сурапхонг Товичакчайкун, призначений у цей день керівником Центру щодо забезпечення миру і порядку (ЦЗМП) у Бангкоку.
Понеділок - 32-й день масових вуличних протестів опозиції, які проходили спочатку на невеликій території в історичній частині міста, а 23 листопада поширилися на багато райони столиці таїланду і в провінції.
Демонстранти виступають проти зв'язків влади з колишнім головою уряду Чінаватом. Як стверджують організатори, екс-прем'єр продовжує негласно керувати країною, незважаючи на те, що після військового перевороту 2006 року знаходиться у вимушеному вигнанні і живе за кордоном.
Уряд Таїланду очолює його молодша сестра - Йінглак Чінават, а абсолютну більшість в парламенті має партія "Для тайців" ("Пиа тай"), яка не приховує своєї підтримки сім'ї Чінават. Каталізатором нинішніх акцій протесту став підготовлений урядом законопроект, за яким колишній прем'єр, заочно засуджений за перевищення службових повноважень, міг потрапити під амністію. !zn
Читайте також: