"Відсутність доступу до послуг безпечного припинення вагітності призводить до того, що кожен рік 25 мільйонів жінок вдаються до "підпільних абортів", які можуть привести до плачевних наслідків", - зазначають у Всесвітній організації охорони здоров'я, пише Центр новин ООН.
За даними ВООЗ, у результаті ускладнень після абортів щорічно вмирають майже 50 тис. жінок і близько 5 млн стають інвалідами.
Майже 97% всіх абортів, які здійснюються без медичного контролю, припадає на країни Африки, Азії і Латинської Америки. В регіоні Східної Європи щорічно здійснюється близько 2,6 млн абортів. Приблизно 373 тис. з них відбуваються в небезпечних умовах.
У ВООЗ наголосили, що заборона на аборти не зменшує потреби в них, а їх чисельність ніколи не скорочується. Такі заходи змушують жінок звертатися до небезпечних нелегальним послуг.
Нагадаємо, що в 2016 році Папа Римський Франциск дозволив усім пересічним римо-католицьким священикам відпускати гріх аборту. Раніше це право належало тільки єпископам або спеціальним сповідникам.
Також повідомлялося, що Сейм Польщі більшістю голосів відхилив законопроект комітету про повну заборону та криміналізацію абортів. За відхилення законопроекту проголосували 352 депутатів, проти - 58, утрималися від голосування - 18. Причиною стала масовий страйк жінок. Так, у багатьох містах Польщі пройшов загальний страйк жінок "Чорний протест" проти прийнятого в першому читанні закону, який повністю забороняє аборти в Польщі.
Митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський української православної церкви московського патріархатуОлександр Драбинко підписав звернення до влади про повну заборону абортів на території України.
Патріарх московський і всієї Русі Кирил Гундяєв поставив свій підпис під зверненням громадян про заборону абортів.