Про це на сторінках Bloomberg View пише оглядач Леонід Бершидський, нагадуючи про те, що старший брат екс-прем'єра Британії суддя Вільям Блер у Високому суді виніс тимчасове рішення, що нібито в України немає "переконливих доказів", щоб не сплачувати Росії так званий "борг Януковича". Оглядач зауважує, що це ще не остаточний вирок. Але для лондонських судів, схоже, важливіше зберегти залізну міцність англійських законів, за якими були надруковані горезвісні євробонди, ніж підтримати Україну.
Тим часом, в іншому суді ситуація склалася якраз на користь Києва. Європейський суд постановив, що санкції проти російської нафтової компанії "Роснефть" діють на законних підставах. На думку оглядача, цей вирок значно важливіший, ніж той, який ще має остаточно винести Високий суд у Лондоні. Оскільки якби Європейський суд став на бік "Роснефти", це б серйозно підірвало європейські санкції. З'явилася б "лазівка", якою інші російські компанії і урядовці могли б скористатися, щоб позбутися всіх обмежень.
Також у Росії малі шанси перемогти у іншій справі. На початку місяця Міжнародний суд в ООН почав розгляд позову України проти Росії за анексію Криму і підтримку тероризму через так звані "народні республіки" в Донбасі. Українська сторона має досить переконливу позицію. Попри те, що незаконний російський контроль над Кримом очевидний, існує також чимало доказів, які вказують на зв'язок Росії з війною на Сході України.
Коли Грузія в 2008 році подала проти Москви аналогічний позов, Міжнародний суд ООН відхилив його, пославшись на те, що Тбілісі не виконав усі процедури, зокрема не спробував провести переговори з Москвою. У випадку України ситуація інакша. Переговори були проведені, але вони принесли сумнівні результати. Якщо суд винесе вирок на користь України, це буде велика перемога, яка може включити і серйозну фінансову компенсацію для Києва.
У Росії в кишені повно вправних юристів. Вона може заплутати ситуацію в масі процедурних і юридичних формальностей. Вона може навіть посилити економічні проблеми України, зрізавши кути юридично. Але зрештою, вона визнає і покладається на той самий світ правил, запилених книжок і чесної гри, до якого Україна хоче приєднатися і який Росія намагалася зруйнувати впродовж останніх років. Адже Москва бере участь у всіх слуханнях у міжнародних судах. З такої точки зору, яким би не був остаточний рахунок українсько-російської судової війни, Захід переможе.
У березні 2016 року Росія подала проти України позов до Високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році. У липні Росіяподала у Високий суд Лондона клопотання про винесення рішення щодо спору в прискореному порядку.
У вересні Рада директорів МВФ визнав добросовісною позицію України щодо боргу перед Росією на 3 млрд доларів.
Детальніше про перспективи розгляду щодо "боргу Януковича" у Високому суді Лондона читайте в статті Юлії Самаєвої "Виграшна поразка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".