У столиці Венесуели бунт: люди з криками "ми голодні!" перекрили головний проспект

Поділитися
У столиці Венесуели бунт: люди з криками "ми голодні!" перекрили головний проспект Люди з криками "Ми хочемо їсти!", "Ми голодні!", "Ми у відчаї!" вийшли на один зі столичних проспектів
Поліція намагалася розігнати учасників протестів сльозогінним газом, через заворушення постраждали й представники ЗМІ.

Масові протести, викликані нестачею продовольства, виникли в столиці Венесуели Каракасі, повідомляє в ніч на п'ятницю газета El Nacional.

Обурення, яке переросло у заворушення, виникло, коли люди, які стояли в черзі, побачили як машину, на якій в магазин доставляли вантаж рису і цукру, зупинили службовці національної гвардії і перенаправили її у відділення Комітету по розподілу, через які продовольство продається за фіксованими цінами.

Люди з криками "Ми хочемо їсти!", "Ми голодні!", "Ми у відчаї!" вийшли на один зі столичних проспектів і перекрили на ньому рух. Підрозділи національної гвардії та поліції спробували розігнати демонстрантів, застосувавши сльозогінний газ. Переговори з ними також намагалися вступити представники міської влади.

У заворушеннях в результаті дій поліції постраждали представники місцевої преси. Одних журналістів побили, інших пограбували. Згідно з неофіційними даними, не менше 13 осіб затримано, є постраждалі.

Економічна криза, що охопила Венесуели в останні роки, викликано проблемами в енергетиці. Через тривалу посуху гідроелектростанції не можуть працювати на повну потужність. Криза супроводжується сильною інфляцією, безробіттям і нестачею товарів, в тому числі й першої необхідності, й їжі. Зараз в країні діє режим скороченій до двох днів (понеділок-вівторок) робочого тижня для працівників бюджетної сфери. В школах також введений скорочений навчальний тиждень - з понеділка по четвер. Зростання цін у квітні становив у країні 181%, при цьому жителі країни змушені відвідувати магазини за розкладом.

Протести, викликані економічними вимогами, вже придбали і політичний характер. Учасники виступів вимагають відставки президента країни Ніколаса Мадуро, який раніше ввів у країні режим надзвичайного стану.

Прихильники опозиції звинувачують Мадуро в тому, що той, продовжуючи надзвичайний стан, намагається уникнути референдуму про відставку президента країни. На користь проведення такого плебісциту вже зібрано 1,8 млн підписів, наголошується в повідомленнях.

У січні 2016 року уряд країни запровадив надзвичайний стан у зв'язку із загостренням економічної кризи і стрімким зростанням інфляції. У березні президент Венесуели Ніколас Мадуро підписав указ, згідно якому в країні на 60 днів продовжується надзвичайний економічний стан.

Уряд Венесуели прийняв рішення продовжити до кінця травня режим скороченого до двох днів робочого тижня для працівників бюджетної сфери. Раніше у Венесуелі перевели держсектор на дводенний робочий тиждень, зробивши робочими днями тільки понеділок і вівторок. У школах також введений скорочений навчальний тиждень - з понеділка по четвер.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі