У США правоохоронці зуміли запобігти збройному нападу на школу, завдяки скарзі 40-річної американки на людину, яка образила її під час спілкування у соціальній мережі Facebook, повідомляє "The Washington Post".
Коуберлі Булл, біла американка, виховує трьох дітей, які залишилися у неї після померлого у 2012 році чорношкірого чоловіка. 17 жовтня Булл отримала в Facebook повідомлення від невідомого їй Ділана Джаррелла з штату Кентуккі, який без причини образив її, її дітей та покійного чоловіка за расовою ознакою.
Булл спробувала з'ясувати, чому Джаррелл написав їй, однак той заніс жінку до "чорного спику". Проте американка не побажала здаватися, навела на його сторінку своїх знайомих і з'ясувала геолокацію фотографії профілю. Після чого негайно зв'язалася спочатку з поліцією рідного Нью-Джерсі, а потім і Кентуккі, де проживав кривдник. Вже не стільки через повідомлення, скільки через саму фотографію - на ній Джаррелл позував з автоматом у руках.
Поліція провела перевірку особи Джаррелла та стривожилася - у травні 2018 року Джаррелл вже потрапляв у поле зору ФБР, так як публікував у соцмережах погрози на адресу однієї зі шкіл у штаті Теннессі. Буквально на наступний день поліцейські, надіслані до будинку Джаррелла для профілактичний бесіди, зуміли перехопити його, коли той виїжджав з дому на своєму автомобілі. У якому в ході проведеного офіцерами поліції обшуку виявили вогнепальну зброю, 200 бойових патронів, бронежилет і детальний план нападу на школу.
"Його спіймали... з усім необхідним для здійснення цієї мерзотної атаки", - заявив пізніше комісар поліції Кентуккі Рік Сандерс.
Поліція не розкриває назву школи, у якій збирався влаштувати стрілянину Джаррелл, судячи з усього, з кількох причин - небажання паніки в школі, недопущення удару по репутації навчального закладу, а також щоб уникнути варіанту, що туди з'явиться який-небудь вразливий психопат, який продовжить спробу Джаррелла. У поліції заявили тільки про наявність "реальної і неминучої загрози" навчальним закладам в окрузі Андерсон, де жив молодий чоловік, і сусідньому окрузі Шелбі; на наступний день там закрили всі школи.
Мотиви, що штовхнули Джаррелла на напад, невідомі. Він не відповідає на запитання слідчих, не визнав жодне з висунутих йому звинувачень - терористична загроза, переслідування й інші. Очікується, що слухання по його справі почнуться на початку листопада.
Засвітилася і Булл - незважаючи на те, що поліція підтвердила її допомогу без вказівки імені, вона розмістила на своїй сторінці у соціальній мережі відео зі скріншотом новини про затримання Джаррелла.
"Я цього не передбачала, але слава богу, що я прислухалася до інтуїції", - написала вона під відео.
Після цього Булл стала отримувати безліч повідомлень зі словами вдячності від жителів Кентуккі. Хоча, за словами жінки, вона не думала, що своїм зверненням до поліції допоможе комусь, крім власної сім'ї.
"Я просто захищала своїх дітей", - зазначила вона.
Нагадаємо, 17 жовтня в будівлі політехнічного коледжу (кол. металургійний технікум) в окупованій Керчі стався вибух. За попередніми даними, вибуховий пристрій спрацював у їдальні коледжу. Внаслідок вибуху та стрілянини загинули 20 осіб (5 викладачів і 15 студентів), ще кілька десятків дістали поранення, зокрема важкі.
Підконтрольні російським окупантам слідчі органи кваліфікували напад за статтею "теракт", згодом перекваліфікували його на "вбивство". За даними російського слідства, 18-річний студент коледжу Владислав Росляков влаштував вибух і стрілянину в закладі, а потім наклав на себе руки.
Прокуратура АР Крим (Україна) відкрила кримінальне провадження за ч. 3 статті 258 Кримінального кодексу – теракт. Співчуття сім'ям жертв масового вбивства висловили президент Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман і міністр закордонних справ Павло Клімкін. Голова держави наголосив на тому, що жертвами злочину стали українські громадяни.
Детальніше про трагедію читайте в статті Валентини Самар "Пристріл" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".