Всі ці випробування вказують на те, наскільки розвідка США недооцінила ядерний прогрес Північної Кореї, який скоро почне загрожувати американським громадянам атаками. Експерти зазвичай говорять, що у США і світу немає хороших опцій щодо КНДР. Лишається або воювати, або мовчки погодитися з її ядерним статусом.
Однак, Вашингтон може натиснути на Північну Корею і режим Кім Чен Ина за допомогою дипломатичного, інформаційного, військового, економічного, фінансового, розвідувального і юридичного примусу.
Про це в редакційній статті пише лояльне до Республіканської партії видання Wall Street Journal, яке детально описує кожен з інструментів, які США моужть застосувати проти Пхеньяна.
Дипломатичний примус передбачає, що США можуть докласти зусиль для обмеження зв'язків з Північною Кореєю. Режим хоч і вихваляється самодостатністю у своїй пропаганді, але йому гостро потрібні контакти із зовнішнім світом, щоб отримати тверду валюту, сировину і технології. США можуть попрацювати над тим, щоб обірвати ці зв'язки.
Інформаційне примус означає, що варто активніше перекидати в КНДР інофрмацію про зовнішній світ. Північнокорейські втікачі вже це роблять. Але США і союзники можуть розширити ці зусилля, підбиваючи еліти до втечі чи організації внутрішнього перевороту.
Військовий примус заключається в тому, щоб наростити в регіоні можливості ПРО і звичайних озброєнь. Це дещо обмежить здатність Пхеньяна вдаватися до ядерного шантажу. Варто також з'ясувати точне розміщення північнокорейської ядерної зброї. Це дозволить чіткіше спланувати відповідь на ядерні погрози.
Видання нагадує, що минулої суботи президент США Дональд Трампа написав у Twitter, що його країна запровадить санкції проти всіх, хто буде вести справи з КНДР. В цьому полягає економічний примус. Північнокорейський режим використовує китайських трейдерів, щоб оминати санкції і вести бізнес закордоном. Вашингтону варто запровадити санкції проти цих мереж і обмежити торговельні можливості Пхеньяна.
Також США можуть застосувати фінансовий примус, відрізавши КНДР від доступу до фінансових посередників, які проводять операції в американських доларах.
Розвідувальний примус. Видання нагадує про ініціативу з безпеки в боротьбі з розповсюдженням зброї масового знищення, яка стартувала при адміністрації Джорджа Буша-молодшого. Вона передбачала відстежування і перехоплення експорту зброї з КНДР. Зараз програму можна розширити, щоб заблокувати інші види експорту, заборонені санкціями ООН.
Правове примус. Слідча комісія ООН в 2014 році повідомила про свідчення порушень прав людини у великій мережі тюремних таборів Північної Кореї. Китай і Росія захистили режим Кім Чен Ина від переслідування в Міжнародному кримінальному суді за ці злочини проти людяності. Тиск з метою притягнення до відповідальності ще більше ізолює Північну Корею і заохотить еліти до втечі.
Нагадаємо, що 3 вересня влада Північної Кореї заявила про успішне випробування водневої бомби.
Світові лідери засудили ці дії Пхеньяну і пообіцяли посилити санкції проти КНДР. Крім того, Україна готова приєднатися до більш рішучих дій міжнародного співтовариства для протидії подальшим ядерним і ракетним загрозам з боку Північної Кореї.
У той же час в Китаї вже сумніваються, що застосування нових економічних санкцій проти КНДР спрацює і кажуть, що стримувати Пхеньян не є єдиною відповідальністю Пекіна.