Останнім часом Китай критикував Захід і його союзників за просування "теорії відповідальності Китаю" щодо Північної Кореї і був засмучений військовими навчаннями Сеула і Вашингтона, які, за словами Пекіна, нічого не зробили для зменшення напруженості на півострові, пише агентство.
"Сполученим Штатам слід грати свою роль, і вони не повинні сліпо чинити тиск на Китай, щоб спробувати вплинути на Північну Корею", - вважає Руан Цзунцзи, колишній китайський дипломат, який зараз працює в Інституті міжнародних досліджень Китаю при китайському МЗС.
Хоча, за його словами, серйозність ядерних випробувань КНДР означає, що Китай, швидше за все, буде підтримувати нові суворі дії, які, можливо, включатимуть зупинки постачання нафти. Але при цьому Пекін дасть зрозуміти, що потрібно, щоб інші також активізувалися.
Також минулого тижня МЗС Китаю неодноразово доводилося відповідати на заклики з західних країн і Японії про те, щоб Китай робив більше для стримування Північної Кореї, заявляючи, що посилення діалогу є невід'ємною частиною резолюцій ООН і лише посилення санкцій показує свою неефективність.
"З одного боку, санкції продовжували діяти через резолюції, а з іншого боку, Північна Корея продовжує виявляти ядерну активність, - заявила минулого тижня прес-секретар міністерства Хуа Чунінг.
Крім того, державне китайське видання Global Times розкритикувало британських і австралійських лідерів за їх заклики до Китаю робити більше. Зокрема, через пропозиції прем'єр-міністра Австралії Малкольма Тернбулла про те, що Китай повинен припинити поставки нафти в Північну Корею.
Також Reuters зазначає, що Китай публічно не заявляв про те, що буде підтримувати нові санкції проти КНДР. У короткій заяві Міністерство закордонних справ Китаю просто засудило випробування КНДР, закликало припинити "неправильні дії" і повернутися до переговорів.
"Тон, в якому Китай висловлює своє невдоволення, викликає у західних дипломатів питання про те, до якої міри Пекін буде готовий продовжувати подальші жорсткі санкції", - пише видання.
Reuters додає, що Китай завжди боявся повної ізоляції КНДР, адже це може призвести до певного колапсу всередині самої КНР через хвилю біженців у провінції країни на північному сході.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп на своїй сторінці в Twitter заявив про те, що Вашингтон має намір припинити будь-які торговельні відносини з країнами, які ведуть справи з КНДР. Загроза прямо спрямована, насамперед, на Китай.