17 квітня прокуратура Москви подала позов до суду про визнання «Фонду боротьби з корупцією», «Фонду захисту прав громадян» і штабів опозиційного політика Олексія Навального екстремістськими організаціями.
26 квітня штаби російського опозиціонера Олексія Навального в різних містах Росії оголосили про фактичне припинення діяльності. Уряд Німеччини засудив заборону роботи в Росії штабів опозиційного політика Олексія Навального, якого російська влада ув'язнила. В ЄС також закликали Росію припинити переслідування організацій Навального.
29 квітня соратник політика Леонід Волков заявив, що після обмеження діяльності двох організацій опозиціонера Олексія Навального в Росії будуть офіційно розпущені всі регіональні штаби. Незважаючи на репресії, на думку Волкова, який знаходиться за кордоном через порушених проти нього в Росії кримінальних справ, «ще не було кращих, ніж зараз, часів для політичної опозиції в Росії». На його думку, «фундаментальні причини для протестів в Росії нікуди не зникнуть», а прихильники Навального, незважаючи на розпуск штабів, мають намір залишатися «самою і краще організованою політичною організацією в країні».
9 червня Мосміськсуд в середу визнав Фонд боротьби з корупцією та Фонд захисту прав громадян (ФБК і ФЗПг), а також громадський рух «Штаби Навального» екстремістськими організаціями, задовольнивши позов столичної прокуратури.