Суд південного округу Нью-Йорка прийняв рішення про припинення справи за позовом Національного комітету Демократичної партії до передвиборчого штаба президента США Дональда Трампа, інформаційного ресурсу WikiLeaks та Росії; демократи звинувачували їх у змові з метою вплинути на вибори 2016 року, передає "РБК" з посиланням на документацію суду.
Росія захищена федеральним законом "Про імунітет іноземних держав", який забороняє позови проти іноземних урядів, інші фігуранти – Першою поправкою до Конституції США, заявили судді.
"Якщо WikiLeaks могла бути притягнута до відповідальності за публікацію документів, що стосуються політичної, фінансової і виборчої стратегії демократів тільки тому, що комітет Демпартії назвав їх секретними, то також могла б бути притягнута до відповідальності будь-яка інша газета чи ЗМІ... НКДП не заперечує, що ці документи мали суспільне значення. Тому Перша поправка захищає публікацію цих вкрадених документів", – наголошується у рішенні.
Крім того, демократи, на думку суддів, не представили доказів того, що в крадіжці документів була замішана будь-яка із зазначених організацій, крім Росії.
Демократи подали судовий позов до передвиборчого штаба президента США Дональда Трампа, інформаційного ресурсу WikiLeaks та Росії у квітні 2018 року. Як вважають в Демократичній партії, мала місце широкомасштабна змова з метою вплинути на результати президентських виборів, що зумовило перемогу Трампа, хоча повинна була виграти Клінтон.
В Мін'юсті США 18 квітня опублікували відредаговану версію доповіді спецпрокурора Мюллера. Розслідування тривало близько двох років. Мюллер дійшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає.
Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".