Американська влада вперше після скасування 17-річного мораторію на смертну кару привели у виконання смертний вирок щодо афроамериканця, який був засуджений на федеральному рівні, повідомляють USA Toda.
Крістофер Віалва був засуджений до вищої міри покарання за вбивство подружньої пари християнських активістів в 1999 році в Техасі. У той час йому було 19 років. Його стратили за допомогою смертельної ін'єкції у в'язниці Терре-Хот в штаті Індіана.
Як передає NBC News, адвокат Віалви раніше заявила, що при винесенні вироку на рішення судді вплинула расова приналежність її клієнта.
Страта Віалви стала сьомим випадком приведення в дію смертного вироку на федеральному рівні в цьому році.
Як пише The Wasington Post, Мін'юст США майже рік намагався відновити страту для федеральних злочинців, які були припинені в 2003 році через розбіжності щодо процедури застосування смертельних ін'єкцій. При цьому влада штатів продовжували страчувати злочинців.
За даними НКО Death Penalty Information Center, в 2019 році були страчені 22 людини в штатах Алабама, Джорджія, Теннессі, Флорида, Міссурі, Південна Дакота.
Раніше постійний представник Казахстану при ООН Кайрат Умаров в штаб-квартирі ООН підписав Другий факультативний протокол до Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, спрямований на скасування смертної кари.
У той же день президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв в своєму виступі на сесії Генеральної Асамблеї ООН озвучив це рішення. Він підкреслив, що Казахстан прихильний реалізації основоположного права на життя і людську гідність.