Білий дім оприлюднив документи про стеження ФБР за колишнім радником Дональда Трампа Картером Пейджем, який працював у його виборчому штабі. Детективи стежили за Пейджем в рамках розслідування втручання росіян у вибори президента США у 2016 році. За час розслідування жодних звинувачень екс-раднику Трампа не пред'явили, повідомляє "BBC Україна".
Федеральне бюро розслідувань передало згадані матеріали американським медіа за їхнім запитом згідно із законом про свободу інформації. Частина даних у документах прихована.
ФБР почало стежити за членом виборчого штабу Трампа в 2016 році згідно з рішенням суду за запитом Міністерства юстиції в рамках закону про таємне спостереження в цілях зовнішньої розвідки (FISA). В документах згадується поїздка Пейджа до Росії в липні 2016 року, де він, за словами екс-агента британської спецслужби МІ-6 Крістофера Стіла, зустрічався з високопосадовцями російської енергетичної галузі.
Сам Пейдж факт цих зустрічей заперечує і стверджує, що не укладав з росіянами ніяких політичних угод. У 2017 році в інтерв'ю таблоїду BuzzFeed Пейдж заявляв, що його намагалися завербувати російські спецслужби.
Президент США Дональд Трамп очікувано назвав стеження за своїм колишнім радником "полюванням на відьом", а Пейдж заявив, що опубліковані документи свідчать про "приголомшливе порушення громадянських прав".
Представники Демократичної партії стверджують, що у ФБР були всі підстави для підвищеного інтересу до Пейджа. З 2004 по 2007 рік він мешкав у Москві і працював у російському офісі Merrill Lynch, а потім заснував власну інвестиційну компанію Global Energy Capital. Пейдж співпрацював з росіянами в сфері енергетики, а одним з його ділових партнерів був заступник фінансового департаменту "Газпрому" Сергій Яценко.
У 2013 році ФБР допитувало Пейджа через його розмову з офіцером російської розвідки на енергетичному симпозіумі. Пейдж запевнив, що вважав співрозмовника бізнесменом.
З березня по серпень 2016 року Картер Пейдж працював у виборчому штабі Дональда Трампа. Раніше він закінчив Військово-морську академію в Аннаполісі і п'ять років прослужив на флоті.
Наперердодні офіс спецпрокурора Роберта Мюллера розкрив схему злому для втручання у вибори в 2016 році.
13 липня Мміністерство юстиції США висунула офіційні звинувачення 12 співробітникам військової розвідки Росії за втручання у вибори президента США в 2016 році. Російських спецслужбістів звинуватили у зломі електронної пошти керівництва Демократичної партії.
У ФБР заявили, що наполягатимуть на екстрадиції обвинувачених.
У Росії продовжують заперечувати втручання у вибори президента США.