Вашингтон продовжує оцінювати можливість введення санкцій, пов'язаних з роботою російських експортних трубопроводів, повідомив у вівторок помічник держсекретаря з питань енергоресурсів Френсіс Феннон, передає "Інтерфакс".
"В адміністрації США є можливість накладати обмежувальні заходи на російські експортні енергетичні трубопроводи в рамках статті 232 закону CAATSA. У нас також давно діє політика не коментувати питання, що стосуються майбутніх потенційних обмежувальних заходів", - заявив він, відповідаючи на запитання журналіста про можливість санкцій проти Росії, пов'язаних з експортом енергоносіїв.
У Держдепі знову закликали владу Німеччини припинити надавати політичну підтримку "Північному потоку-2".
"Німеччині варто відкликати політичну підтримку проекту. Ми продовжуємо працювати на всіх рівнях над тим, щоб сприяти тому, щоб проект "Північний потік-2" був зупинений", - підкреслив він.
Як повідомлялося раніше, радник голови Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що США розглядають різні варіанти протидії реалізації російського проекту. Перед цим у Держдепі США закликали ЄС відмовитися від проекту "Північний потік-2" через агресію Росії в Керченській протоці, адже будівництво газової системи в обхід України знижує шанси стримування агресивних дій РФ.
В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.
Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".