Адміністрація президента США негативно ставиться до будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря і розглядає різні варіанти протидії реалізації російського проекту, заявив радник глави Білого дому з питань національної безпеки Джон Болтон.
"Ми думаємо над низкою варіантів, щоб створити перешкоди на шляху реалізації проекту "Північний потік-2", - сказав Болтон.
Перед цим у Держдепі США закликали ЄС відмовитися від проекту "Північний потік-2" через агресію Росії в Керченській протоці, адже будівництво газової системи в обхід України знижує шанси стримування агресивних дій РФ.
В кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.
Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.
В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.
Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".