Світові акції впали після прийняття Сенатом США законопроєкту про стимулювання економіки на 1,9 трильйона доларів й новий тиск на казначейські облігації та технологічні компанії.
Серед інвесторів ростуть побоювання інфляції, пише Reuters.
Побоювання стали сильніше перспективи від того, що стимули дадуть новий імпульс економіці США і посприяють швидшому відновленню глобального зростання після спаду COVID-19.
Аналітики очікують різкого прискорення інфляції, частково викликаного останніми стрибком цін на нафту, які в понеділок піднялися вище 70 доларів вперше з початку пандемії.
Світовий фондовий індекс MSCI упав на 0,1%. Акції Китаю показали найбільше зниження за сім місяців, на 3,5%, на тлі побоювань, що китайські чиновники можуть посилити політику, щоб приборкати завищені оцінки.
Міністр фінансів США Джанет Йеллен спробувала розвіяти побоювання з приводу інфляції, зазначивши, що реальний рівень безробіття наближається до 10%, а на ринку праці як і раніше спостерігається значний спад.
Прибутковість 10-річних казначейських облігацій США як і раніше сягнула річного максимуму в 1,626% після виходу даних і склала 1,594% в понеділок.
Індекс долара піднявся до максимальних рівнів з кінця листопада до 92,06, що значно вище лютневого мінімуму 89,677.
Раніше Сенат США прийняв пакет стимулюючих економіку заходів в розмірі 1,9 трлн доларів. Даний план базується на запропонованій президентом США Джо Байденом програмі.