Національне управління архівів і документації США опублікує останню частину записів телефонних розмов і зустрічей президента США Річарда Ніксона в Білому домі в рамках кампанії з оприлюднення даних, пов'язаних з Уотергейтським скандалом.
"Це дійсно дуже велика за обсягом і важлива публікація з-за проміжку часу, який вона охоплює", - сказав Люк Нихтер з техаського університету (Texas A&M University-Central Texas). Записи, які були зроблені для внутрішнього користування, охоплюють період з 9 квітня 1973 року по 12 липня 1973 року.
Широкій публіці стануть доступні 140 тисяч сторінок документів, включаючи більше 30 тисяч розсекречених даних, а також 340 годин аудіозаписів переговорів Ніксона, зокрема, з дипломатом Генрі Кіссінджером, трьома майбутніми президентами США Джорджем Бушем-страшим, Джеральдом Фордом і Рональдом Рейганом, а також футболістом Пеле.
Також оприлюднено запис зустрічі з Леонідом Брежнєвим у червні 1973 року. Тим не менш, з близько 700 годин записів Ніксона не знято гриф секретності, і вони не будуть опубліковані. У 2009 році були викладені у відкритий доступ близько трьох тисяч годин, касетних записів, починаючи з лютого 1971 року.
Слово "Уотергейт" стало ім'ям прозивним для гучних політичних скандалів. У комплексі "Уотергейт" у 1972 році знаходився штаб кандидата в президенти від Демократичної партії Джорджа Макговерна. За чотири місяці до президентських виборів, 17 червня 1972 року в будівлі були затримані злодії, які займалися налаштуванням підслуховувальної апаратури і, за деякими даними, фотографуванням внутрішніх документів штабу демократів.
Підозри в тому, що їх відправив у "Уотергейт" Річард Ніксон, переобраний на тих виборах на другий термін, посилилися після появи інформації про наявні у президента записах розмов демократів, зроблених, правда, не в "Уотергейте". До кінця дозволена загадка так і не була, проте "уотергейтський скандал" призвела до дострокового догляду Ніксона у відставку. !zn
Читайте також:
США через 40 років розсекретили документи з Уотергейтськом скандалу
Автор витоку знаменитих "Документів Пентагону" закликав Сноудена не здаватися США