Манхеттенська прокуратура оголосила про останні вироки у кримінальній справі про торгівлю номерами десятків тисяч крадених кредитних карток і супутніми особистими даними. У цій і суміжних справах залучено як мінімум 17 людей з різних країн, у тому числі України і Росії.
У цілому хакери продали номери понад 95 тисяч крадених кредиток. Завданий потерпілими збиток перевищив 5 млн доларів. 11 фігурантів справи визнали себе винними і засуджені.
У Верховному суді штату Нью-Йорк закінчився процес, на якому присяжні визнали 27-річного українця Єгора Шевельова і американців 40-річного Дугласа Латту і його співмешканку 41-річну Анну Сіано винними у злочинній змові, зберіганні краденого і шахрайстві.
Сіано була засуджена до позбавлення волі на термін від 19 років і 8 місяців до 47 років. Два дні потому киянин Шевельов отримав від 13 років і 4 місяців до 40 років, а в кінці минулого тижня Латта отримав від 22 до 44 років. Це так звані невизначені міри покарання, які практикують у судах американських штатів. Оскільки мова йде не про федеральну в'язницю, де немає умовно-дострокового звільнення, розмір терміну, який реально відсидить кожен із засуджених, буде визначатися комісією з дострокових звільнень.
Прокуратура називає Шевельова (він же Eskalibur, або Esk) "одним з найбільш відомих у світі торговців краденою інформацією про кредитні картки". Сидячи у своїй київській квартирі, він виходив на різні форуми для кіберзлочинців і оголошував, що у нього є на продаж крадені номери мільйонів кредиток. Як було доведено в суді, на якому виступили 50 свідків звинувачення, Шевельов продав понад 75 тисяч з 95 тисяч номерів, що інкримінуються всьому угрупованню Western Express. Йому інкримінується заподіяння матеріальної шкоди на суму 4 млн доларів.
У США немає договору про екстрадицію з Україною, де проживав Шевельов, але у травні 2008 року він вирушив у відпустку до Греції, де його заарештували за американським ордером і видали США. Проти нього також порушено федеральну справу у Флориді, яка тепер навряд чи отримає хід.
Як було встановлено на суді, Шевельов відмив незаконні прибутки в сумі понад 600 тисяч доларів через компанію Western Express, яку очолював 47-річний українець Вадим Василенко, який проживав у Форт-лі у Нью-Джерсі. У лютому цього року Василенко визнав себе винним і був засуджений до терміну від 3 років і 4 місяців до 10 років. Визнала себе винною і його дружина 48-річна Олена Баришева, яка заснувала разом з ним Western Express у 1995 році. Вона отримала від 1 року до 3 років. За словами чоловіка, Баришева давно депортована в Україну.
Ще двоє обвинувачених, 37-річний росіянин В'ячеслав Васильєв і 35-річний громадянин Молдови Володимир Крамаренко, були затримані у Чехії і згодом видані США. Вони звинувачувалися у закупівлі в мережі товарів на крадені кредитки і врешті-решт визнали себе винними. Обидва отримали від 3 років і 4 місяців до 10 років позбавлення волі.
Двоє обвинувачених, 32-річний громадянин Молдови Олег Ковелін і 30-річний білорус Дмитро Бурак, кинулися навтіки. !zn
Читайте також:
Українця судять за найбільшу хакерську атаку в історії США
Кіберграбіжники всього за кілька годин викрали 45 мільйонів доларів у банкоматах 26 країн
Затримано підозрюваного в організації найбільшої DDoS-атаки в історії