У Держдепартаменті США заявили, що Вашингтон і Москва на даному етапі не ведуть консультації з приводу військових методів боротьби з ІДІЛ, а концентрують увагу виключно на організації процесу політичного врегулювання військового конфлікту в Сирії.
"Росіяни не демонструють зацікавленість у тому, щоб вносити внесок в коаліцію, діючу проти ІДІЛ. Держсекретар (США Джон) Керрі не намагається зрушити їх з цієї позиції. Росіяни не є частиною коаліції, вони не виявляли інтересу до цього. Наші дискусії з ними йдуть навколо політичного переходу, політичного процесу (руху) вперед в Сирії", - сказали в Держдепі.
Також в американському зовнішньополітичному відомстві зазначили, що "США не зацікавлені у застосуванні військового вирішення проти режиму (Башара) Асада, в цілях врегулювання конфлікту всередині Сирії". США вважають, що "в Сирії просто немає військового рішення".
Проте США не мають наміру співпрацювати з режимом Асада для боротьби з "Ісламською державою".
"Немає жодного шансу на те, що США почнуть... співпрацювати з Башаром Асадом, підтримувати з ним зв'язок, коли справа стосується боротьби з ІДІЛ. Шанси на це дорівнюють нулю. Цього не станеться", - говорить представник Держдепартаменту.
Останнім часом на російському Північному Кавказі стали відбуватися регулярно зіткнення силовиків з бойовиками. Експерти не виключають, що даний факт може бути пов'язаний із збільшеним впливом в регіоні ісламістської організацією ІДІЛ.
Історик і експерт по Північному Кавказу Університету Цюріха Ієронім Перовіч вважає, що повернення В Росію вихідців з Північного Кавказу, які воювали на стороні терористів "Ісламської держави", небезпечно, але одночасно і вигідно для Кремля.