Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров і Держсекретар США Джон Керрі двічі зустрічалися за останні три дні у Катарі і Малайзії і марно намагалися переконати один одного в тому, що треба піти на поступки у спірних питаннях.
Про це сьогодні повідомляє американське видання Los Angeles Times, нагадуючи, що Москва і Вашингтон мають розбіжності у поглядах на відповідальність за війну в Україні і необхідності відставки президента Башара Асада для закінчення 4-річної громадянської війни в Сирії.
Впродовж останніх тижнів Росія, здається, намагається очолити мирні переговори щодо Сирії. А президент Володимир Путін в червні під час зустрічі з принцом Саудівської Аравії запропонував створити спільний "антитерористичний фронт", який би об'єднав зусилля країн, що ведуть окрему боротьбу проти "Ісламської держави".
Вчора російський МЗС оголосив, що лідер Національної коаліції опозиційних і революційний сил Сирії Бард Джамус запрошений в Москву для переговорів. І нібито він погодився відвідати російську столицю. Готовність сирійського опозиціонера говорити з Москвою, швидше за все, обумовлений чутками про те, що Путін нібито тепер більш схильних до повалення режиму Асада.
В цей же час міністр Лавров після зустрічі з Держсекретарем США запевнив, що Кремль не змінив свою позицію щодо підтримки режиму сирійського президента. Він також звинуватив США у незаконному розширенні своєї участі у війні в Сирії, оскільки американські військово-повітряні сили тепер не лише завдають удари по позиціях "Ісламської держави", а підтримують з повітря опозиційні сили у війні проти армії Асада.
В Куала-Лумпурі Лавров також поскаржився, що Росії і США з вини, звісно ж, американської сторони не вдається створити спільний фронт проти терористів. Оскільки Вашингтон нібито намагається "нав'язати суверенним державам свою політичну волю". За словами Лаврова, Вашингтон і Кремль згодні, що треба протистояти "Ісламські державі", але вони ніяк не можуть домовитися, як це зробити.
В понеділок стало відомо, що президент США Барак Обама дозволив використовувати авіацію Сполучених Штатів для захисту сирійських повстанців від нападу з боку урядових військ режиму Башара Асада або інших збройних угрупувань.
Значні території країни більше не знаходяться під контролем влади, а в недавньому рейтингу Сирію визнали найнебезпечнішою країною у світі.
24 липня головні опозиційні сили Сирії домовилися сприяти відставки Башара Асада. Політичні сили заявили, що мир "може бути досягнуто шляхом політичного процесу, який будуть здійснювати самі сирійці, під егідою ООН".
Крім того, видання Newsweek повідомляло, що США звинувачують Асада в підтримці "Ісламської держави". Зокрема, американські дипломати повідомили, що вірні президенту Башару Асаду військові завдали авіаудар по силах, які борються проти ісламістів, неподалік міста Алеппо.