Перша і давно очікувана зустріч двох лідерів - президента США Дональда Трампа і правителя КНДР Кім Чен Ина відбудеться 12 червня у Сінгапурі о 9:00 за місцевим часом (4.00 за київським), повідомила прес-секретар Білого дому Сара Сандерс на регулярному брифінгу для журналістів, передає Reuters.
Разом із тим Сандерс зазначила, що політика США щодо максимального тиску на КНДР не змінилася.
"У нас є санкції, вони дуже сильні, і ми не будемо їх скасовувати, поки Північна Корея не відмовиться від ядерної зброї", - зазначила представник Білого дому.
Також Сандерс повідомила, що США відповідально ставиться до підготовки саміту - кожен день спеціальна команда влаштовує брифінги, присвячені темі Кореї.
"Для президента щоденно проводить брифінги з Північної Кореї його команда радників з питань національної безпеки", - додала вона.
Нагадаємо, 9 травня держсекретар США Майк Помпео вдруге відвідав Пхеньян та погодив точне місце і час проведення зустрічі лідерів президента США Дональда Трампа з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином. Зустріч мала відбутися 12 червня в Сінгапурі.
Напередодні зустрічі Кім Чен Ин звільнив з табору трьох громадян США, а також заявив про плани закрити ядерний полігон наприкінці травня. У свою чергу, Держсекретар США заявив, що Вашингтон готовий надати Північній Кореї гарантії безпеки, якщо Пхеньян відмовиться від ядерної зброї.
Проте незабаром у Пхеньяні звинуватили Вашингтон і Сеул у "репетиції вторгнення" до Північної Кореї, скасували заплановану зустріч лідерів КНДР і Південної Кореї, а також заявили про загрозу зриву зустрічі Трампа з Кім Чен Ином.
24 травня президент США Дональд Трамп скасував зустріч з головою КНДР Кім Чен Ином. Держсекретар Майк Помпео пояснив, що Пхеньян протягом останнього часу ігнорував запити Вашингтона про підтвердження проведення саміту в Сінгапурі, і Білий дім і Держдепартамент переконалися в безперспективності зустрічі. Наступного дня Кім Чен Ин заявив про твердий намір зустрітися із Трампом, а 27 травня до Пхеньяну прибула група американських високопосадовців для підготовки переговорів.
Докладніше читайте в матеріалі Наталії Бутирської "Корейський півострів: довгий шлях до миру" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".