У США накрили схему контрабанди в РФ електроніки для виробництва зброї та боєприпасів – The Jerusalem Post

Поділитися
У США накрили схему контрабанди в РФ електроніки для виробництва зброї та боєприпасів – The Jerusalem Post © Naked Science
У Нью-Гемпширі затримано ізраїльтянина Алєксєя Бреймана та ще шістьох підозрюваних.

У США заарештували ізраїльтянина Алєксєя Бреймана, його звинуватили за 16 пунктами, включно з відмиванням грошей від імені російського уряду та контрабандою в РФ високотехнологічних комплектуючих для виробництва зброї та боєприпасів, пише The Jerusalem Post.

У повідомленні на сайті Міністерства юстиції США зазначено, що Бреймана підозрюють у незаконній купівлі та контрабанді електронних компонентів, які підлягають суворому контролю. Деякі з них можуть використовуватися для розробки ядерної та гіперзвукової зброї, а також для квантових обчислень.

Обвинувачення вказують на те, що 35-річний Брейман н разом з іншими підозрюваними вступив у змову з російськими компаніями Serniya Engineering і Sertal LLC, які співпрацюють з ФСБ.

Компанії беруть участь у схемі обходу санкцій проти Росії, зокрема для контрабанди комплектуючих до зброї. Обидві вже потрапляли до списків санкцій США.

Обвинувачення вважає, що Брейман підробляв товаросупровідні документи та рахунки-фактури, що дозволяло йому перепакувати та переправляти товари по всьому світу, де вони зрештою потрапляли до рук росіян.

Разом із 35-річним Брейманом було затримано американця та п'ятьох громадян РФ. Двоє з них, працюючи у вищезгаданих компаніях, отримували запити на поставку в Росію секретних американських технологій.

Запити передавали Борісу Лівшицю, колишньому резиденту США та власнику низки підставних компаній у Нью-Йорку. Після чого Лівшиць використовував свої контакти для організації постачання секретних технологій до Росії.

Бреймана також звинувачують у тому, що він допомагав Лівшицю вести банківські справи та керувати підставними компаніями у США. Ізраїльтянину загрожує до 30 років позбавлення волі.

Нагадаємо, 13 грудня Мін'юст США опублікував обвинувальний акт, у якому фігурують 44-річний Євген Гринін (Москва), 57-річний Алєксєй Іпполітов (Москва), 52-річний Боріс Лівшиць (Санкт-Петербург) 41-річна Світлана Скворцова (Москва), 48-річний Вадім Конощенко (Санкт-Петербург), 35-річний Алєксій Брейман (Нью-Гемпшир) і 41-річний Вадім Єрмоленко з Нью-Джерсі.

Американська сторона вважає, що Конощенков є чинним співробітником ФСБ. У Міністерстві закордонних справ РФ оперативно відреагували на затримання росіянина, назвавши процесуальні дії «неприйнятними», і пообіцяли «дії у відповідь».

Російська зброя досі гостро залежить від західних технологій. Зокрема, аналітики RUSI виявили у ній 450 унікальних мікрочіпів, вироблених компаніями зі США, Європи та Східної Азії. В умовах санкцій та жорсткого експортного контролю РФ змушена шукати шляхи нелегального експорту комплектуючих.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі