Американські законодавці вимагають від Білого дому більше інформації після повідомлень про те, що російська військова розвідка (ГРУ) ймовірно пропонувала талібам винагороду за вбивство американських військових в Афганістані, повідомляє Радіо Свобода, приводячи реакцію декількох членів Конгресу США на статтю The New-York Times про змову Росії і Талібану.
Членкиня Палати представників від республіканців Ліз Чейні 28 червня заявила, що в разі, якщо повідомлення газети відповідає дійсності, законодавці повинні знати: "хто і коли про це знав?".
"Білий дім повинен пояснити, чому президенту і віце-президенту не надали інформацію", - написала Чейні в Twitter.
If reporting about Russian bounties on US forces is true, the White House must explain:
& mdash; Liz Cheney (@Liz_Cheney) June 28, 2020
1. Why were not the president or vice president briefed? Was the info in the PDB?
2. Who did know and when?
3. What has been done in response to protect our forces & amp; hold Putin accountable?
Вона також закликала надати інформацію про те, що було зроблено для захисту американських сил і для залучення до відповідальності президента Росії Володимира Путіна.
Спікер Палати представників Ненсі Пелосі 28 червня заявила, що не знала про цю ситуацію і закликала проінформувати про все Конгрес. За її словами, повідомлення NYT і заперечення Дональда Трампа є ще одним доказом того, що президент ігнорує звинувачення проти Росії на догоду Путіну.
Лідер демократів в Сенаті Чак Шумер закликав посилити санкції проти Росії в оборонному законопроекті, який Сенат розгляне на цьому тижні.
Президент США Дональд Трамп в Twitter заявив, що американська розвідка вважала інформацію про нібито змову Росії з талібами такою, що не заслуговує на довіру, тому не стала доводити її до відома президента і віце-президента США.
Раніше повідомлялося, в зв'язку з політичною кризою американський Держдеп анонсував зменшення допомоги Афганістану на 1 млн доларів. У Держдепі стверджують, що співпраця з Афганістаном є дуже важливою для США, а візит Помпео тільки це підтверджує. Але поряд з цим Штати розчаровані тим, що президент Ашраф Гані і його суперник на виборах Абдулла Абдулла не можуть досягти компромісу.