У зв'язку з політичною кризою американський Держдеп анонсував зменшення допомоги Афганістану на 1 млн доларів. Про це пресслужба відомства повідомила на своєму сайті після зустрічі держсекретаря Макла Помпео з президентом Ашрафом Гані та його суперником Абдуллою Абдуллою.
У Держдепі стверджують, що співпраця з Афганістаном є дуже важливою для США, а візит Помпео лише це підтверджує. Та поруч з цим, Штати розчаровані тим, що президент Ашраф Гані та його суперник на виборах Абдулла Абдулла не можуть досягти компромісу.
"США розчаровані ними (Гані та Абдуллою – ред.) і тим, що їхня поведінка означає для Афганістану та наших спільних інтересів. Їхня нездатність домовитися шкодить американо-афганським відносинам і, на жаль, ображає тих афганців, американців та представників країн Коаліції, які пожертвували життям і майном в спробі створити нове майбутнє для цієї країни", – говориться в заяві Державного департаменту.
У повідомленны йдеться про те, що США готові скоротити допомогу для Афганістану в 2021 році на 1 млн доларів, та згодом розглянути всі інші програми та проєкти для наступних скорочень.
"Ми дали керівництву (Афганістану – ред.) зрозуміти, що не будемо підтримувати безпекові операції, якщо вони політично вмотивовані, так само як і політичних лідерів, які організовують їх або захищають чи підтримують паралельний уряд", – йдеться в заяві.
Відомо також, що виведення американських військ з території Афганістану продовжиться. В США запевнили, що будуть здійснювати підтримку лідерів країни лише за умови створення там інклюзивного уряду, який буде гарантувати безпеку та участь у мирному процесі.
"Сполучені Штати не відмовляються від партнерства з Афганістаном або нашого наміру підтримувати афганські безпекові сили, однак л. Аби продемонструвати твердість зобов'язань Америки перед афганським народом, Афганістані", – повідомляє Держдепартамент.
Раніше повідомлялося, що у Кабулі відбулися відразу дві церемонії інавгурації президентів. Присягу склав діючий глава держави Ашраф Гані, якого раніше незалежна виборча комісія країни оголосила переможцем президентських виборів. У той же час президентську присягу приніс і прем'єр-міністр Афганістану Абдулла Абдулла, який також вважає себе переможцем гонки.
Нагадаємо, США, влада Афганістану і радикальний рух "Талібан" підписали 29 лютого в Досі угоду про перемир'я, спрямоване на те, щоб покласти край багаторічному кровопролиття в Афганістані і дозволити американським військам повернутися додому після найтривалішою війни.
Детальніше про історичне угоді між США і рухом "Талібан", читайте в статті Віктора Каспрука "Дохаворилися" для ZN.UA.