У США боротьбу з одноразовим посудом зробили трендом

Поділитися
У США боротьбу з одноразовим посудом зробили трендом До ініціативи приєднується все більше людей
Тепер в кафе треба приходити зі своєю посудом або брати її "напрокат"

В Каліфорнії в рамках боротьби з забрудненням планети пластиковими відходами ввели нову моду: у кав'ярнях відвідувачам пропонують пити напої з принесених із собою термосклянок. Одноразові пластикові ємності в багатьох кафе не подають. А якщо у когось з собою немає необхідної склянки, йому запропонують скляну ємність або чашку "в оренду" під заставу в 50 центів - для гарантії повернення.

Власники кав'ярень звернули увагу, що весь пластиковий посуд після вживання з'являється на вулицях міста або в місцевому озері, і почали свою кампанію, повідомляє DW.

У місті Берклі з 1 січня покупці платять додаткові 25 центів за одноразову склянку - це один із заходів боротьби з одноразовим посудом, своєрідний податок.

Для надання послуги "Їжа на винос" ресторанам пред'явлено вимогу щодо використання біологічно розкладаного одноразового посуду.

Мають намір повністю відмовитися від одноразових ємностей для кави в мережі кафе в Окленді. Щороку міські кафе видавали 12 мільйонів таких склянок з кавою, які після трихвилинного використання відправлялися під ноги людям.

Все більше американців підтримують ці ініціативи, розуміючи, однак, що частина споживачів - люди з інвалідністю - продовжать користуватися одноразовим посудом, і інклюзивність повинна бути присутня за будь-якої ініціативи.

Україна стоїть на порозі заборони пластикових пакетів. Таким чином, вона приєднається до 33 країн, які вже зробили свій внесок в охорону навколишнього середовища і заборонили їх використання повністю, і 53, які ввели податок на використання або частково заборонили..

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який покликаний зменшити кількість поліетиленових пакетів у обігу. Для цього пропонують, зокрема, заборонити продаж у магазинах.

"За" відповідний законопроєкт №2051 проголосували 365 депутатів.

Зараз проект знаходиться в стадії доробки.
Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі