СК (слідчий комітет) Росії має в своєму розпорядженні цілий "документальний фільм" про вбивство російського політика Бориса Нємцова. "Фільм" складено з кадрів десятків відеокамер, які зафіксували, як вважає слідство, підготовку передбачуваних вбивць до нападу на опозиціонера, а також їх відхід з місця злочину і виліт з Москви в Грозний на наступний день.
"Документальний фільм" починається з останньої стеження за Нємцовим і виявлення учасниками злочину в Bosco Cafe, де політик вечеряв з подругою. 40 хвилин потому опозиціонер був убитий в півкілометра від місця зйомки, на Великому Москворецком мосту, але сам момент замаху у "фільмі" відсутній.
Однак на наступних кадрах видно, як у 0:29 схожі на Беслана Шаванова і Анзора Губашева люди паркують автомобіль ZAZ Chance і швидким кроком йдуть.
Приблизно годину і дві години ночі підозрюваних, як вважає слідство, фіксує вже камера, розташована при вході в під'їзд будинку N46 на Віялової вулиці в районі Матвіївській на заході Москви. Вранці наступного дня, 28 лютого, та ж під'їзна камера фіксує вихід підозрюваних з дому на Віялової, а в 13:30 ці ж люди потрапляють в кадр при перетині периметра будівлі головного аеропорту Внуково.
Адвокат потерпілої у справі Жанни Нємцової Вадим Прохоров заявив, що всього у справі фігурує близько 670 подібних записів, і за деякими з них - які слідство планує використовувати в суді - експертизи вже призначені.
Російський опозиційний політик Борис Нємцов був застрелений в ніч на 28 лютого біля Кремля.Супутниця Нємцова, українка Ганна Дурицька, стверджує, що не бачила вбивцю і не може вказати марку і номер автомобіля. У той же часу жодна з численних камер спостереження, розташованих в цьому місці, не зняла момент вбивства. Відео події зафіксувала тільки погодна камера ТВЦ. Вбивця під'їхав до Нємцова на авто і вистрілив шість разів з боку спини, чотири кулі потрапили у політика, який помер на місці.
За підозрою у вбивстві Нємцова були затримані четверо осіб. Один із затриманих, Заур Дадаєв, зізнався у вбивстві політика, однак пізніше став стверджувати, що його змусили силою визнати себе винним у вбивстві Нємцова.
Одним із замовників вбивства політика вважають главу Чеченської республіки Рамзана Кадирова, однак слідство відмовилася допитувати Кадирова у справі про вбивство Нємцова. У той же часдочка Нємцова звинувачує вісьмох російських пропагандистів в смерті батька.
Перед смертю Борис Нємцов працював над доповіддю "Путін.Війна" про участь регулярних військ РФ у збройному конфлікті на сході України.