Комітет Сенату з питань розвідки може затвердити укладення американського розвідувального співтовариства, що РФ доклала "безпрецедентих зусиль" для широкомасштабного втручання у вибори президента США, сказано у загальній заяві сенаторів Річарда Берра і Марка Уорнера, які очолюють комітет.
"Немає сумнівів у тому, що Росія доклала безпрецедентних зусиль, щоб втрутитися у наші вибори в 2016 році", - заявив республіканець Берр.
Він зазначив, що однією з головних завдань у розслідуванні його комітету була оцінка роботи розвідувального співтовариства США, що відразу після виборів вказало на Росію.
"Співробітники Комітету провели 14 місяців, переглянувши джерела, методи та аналітичну роботу, і ми не бачимо жодних підстав суперечити цим висновками", - сказав сенатор Берр. Він підкреслив, що вже скоро Комітет оприлюднить свої висновки і рекомендації.
За словами віце-голови Комітету Марка Уорнера, розвідувальні структури США спрацювали дуже добре.
"Після ретельного огляду наші співробітники прийшли до згоди, що укладення розвідувального співтовариства були детальними й точними. Зусилля Росії були широкомасштабними, технічно складними і прийняті розпорядженням самого президента Путіна з метою підтримки Дональда Трампа і перешкоди Гілларі Клінтон", - наголосив правник.
Він заявив, що розуміння цих методів дозволить "захистити демократію від майбутніх загроз". У цьому зв'язку в середу Комітет з питань розвідки Сенату США проводить закриті слухання з колишніми керівниками Національної розвідки, ЦРУ та Агентства національної безпеки США.
Як повідомлялося, 1 травня видання The New York Times оприлюднило список із 40 питань, які спецпрокурор Роберт Мюллер планує поставити президенту Дональду Трампу в рамках розслідування втручання росіян у вибори. Питання стосуються можливих зв'язків штабу Трампа з росіянами, а також обставин звільнення радника з національної безпеки Майкла Флінна, звільнення директора ФБР Джеймса Комі, перспективи звільнення самого Мюллера.
Наприкінці січня Дональд Трамп повідомив журналістам, що готовий під присягою поспілкуватися зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером, який розслідує справу про "російський слід" в американських виборах.
Разом із тим очільник Білого дому вважає розслідування упередженим, оскільки в команді Мюллер 13 демократів, хоча сам спецпрокурор дотримується республіканських поглядів, як і сам Трамп.