Спецпрокурор США Роберт Мюллер в ході "Російського розслідування" збирається задати президенту США Дональду Трампу кілька десятків питань. Газета The New York Times опублікувала список, повідомляє Meduza.
Питання стосуються можливих зв'язків штабу Трампа з росіянами, а також обставин звільнення радника з національної безпеки Майкла Флінна, звільнення директора ФБР Джеймса Комі, перспективи звільнення самого Мюллера, відносин Трампа з главою Мін'юсту Джеффом Сешнсом.
Серед питань є такі:
- Що ви знали про телефонні розмови містера Флінна з російським послом Сергієм Кисляком в кінці грудня 2016 роки?
- У чому причина безперервної критики містера Комі і його колишнього заступника Енрю Маккейба з вашого боку?
- Які обговорення ви вели про звільнення спецпрокурора і що ви зробили, коли про це повідомили в ЗМІ?
- Які обговорення антиросійських санкцій були під час передвиборчої кампанії?
- Що вам було відомо про російські кібератаки і російські дії в соцмережах під час кампанії?
Список був складений у ході переговорів між представниками розслідування Мюллера і юристами Трампа про те, як повинен пройти допит.
Як зазначає газета, адвокат Трампа Джон Дауд вважав, що президент не повинен особисто відповідати на питання Мюллера. Після отримання списку питань він продовжив наполягати на цій думці, однак Трамп заявив, що хоче зустрітися з Мюллером. Після цього Дауд пішов у відставку, а інтереси Трампа в розслідуванні став представляти Рудольф Джуліані, колишній мер Нью-Йорка.
Днями ЗМІ повідомляли, що президент США Дональд Трамп розпочав підготовку до можливого інтерв'ю зі спецпрокурором Робертом Мюллером, який веде розслідування щодо змови штаба Трампа з росіянами під час американських виборів 2016 року. Радники і юрисконсульти інструктують Трампа щодо тем, які можуть зацікавити Мюлера під час допиту.
Наприкінці січня Дональд Трамп повідомив журналістам, що готовий під присягою поспілкуватися зі спеціальним прокурором Робертом Мюллером, який розслідує справу про "російський слід" в американських виборах.
Разом із тим очільник Білого дому вважає розслідування упередженим, оскільки в команді Мюллер 13 демократів, хоча сам спецпрокурор дотримується республіканських поглядів, як і сам Трамп.
Також повідомлялося, що спецпрокурор США зацікавився бізнес діяльністю Дональда Трампа в Росії до початку передвиборчих перегонів 2016 року.
17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.