До Сенату США подано проект резолюції щодо посилення військової підтримки України

Поділитися
До Сенату США подано проект резолюції щодо посилення військової підтримки України Сенат закликає президента США Дональда Трампа спільно з союзниками Сполучених штатів організувати операцію, призначену для забезпечення свободи навігації у Чорному морі
У документі пропонується низка нових заходів для надання військової допомоги Україні та запобігання російської агресії.

До верхньої палати американського Конгресу, Сенату, спільною групою сенаторів від обох американських політичних партій внесено проект резолюції, яка закликає до посилення військової допомоги Україні на тлі Керченського конфлікту і підтримує скасування газопроводу "Північний потік-2", йдеться у повідомленні Посольства України в США в соціальній мережі Facebook.

"У документі, внесеному до порядку денного Конгресу групою у складі майже семи десятків сенаторів від Республіканської та Демократичної партій, законодавці наполегливо закликають президента США скористатися положеннями закону "Про Бюджет США на 2018 рік на потреби національної оборони" для посилення потенціалу ЗС України та надати через відповідні програми Державного департаменту і Пентагону додаткову підтримку нашій державі, особливо з метою зміцнення морських можливостей України попереджати і запобігати подальшій російській агресії", - наголошується у повідомленні.

Також у резолюції Сенат закликає президента США Дональда Трампа спільно з союзниками Сполучених штатів організувати операцію, призначену для забезпечення свободи навігації у Чорному морі з метою демонстрації підтримки міжнародно визнаних кордонів, двосторонніх домовленостей та принципу безпечного проходження суден Керченською протокою та Азовським морем. НАТО закликають посилити військову присутність у Чорному морі, всім країнам-партнерам і союзникам США пропонується відмовити кораблям російських Військово-морських сил у заході до портів для поповнення припасів і дозаправки.

У документі наголошується, що санкції проти Росії у зв'язку з інцидентом у Керченській протоці та іншими діями Москви повинні залишатися в силі і максимально посилюватися до тих пір, поки поведінка РФ не зміниться належним чином. Крім того, сенатори вітають і підтримують резолюцію Європейського парламенту від 12 грудня 2018 року, яка засуджує російську агресію у Керченській протоці.

19 грудня секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що військові кораблі України продовжать спроби проходження до азовських портів через Керченську протоку, а також повідомив про плани залучити до цього представників ОБСЄ й інших міжнародних організацій.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Усі 24 українських моряки, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі