Так, влада країни має намір припинити фінансування частини витрат членів королівської сім'ї з державного бюджету. Зокрема, мова йде про оплату рахунків за комунальні послуги.
У рамках проведених у Саудівській Аравії реформ, скорочуються субсидії, вводиться податок на додану вартість і скорочуються пільги для членів королівської сім'ї. Ці заходи мають компенсувати зниження доходу від експорту сирої нафти, яке раніше спровокувало дефіцит бюджету.
Також наголошується на тому, що принци-протестувальники вимагали компенсацію за смертний вирок, винесений стосовно одного з родичів. Після відмови розійтися вони були затримані.
Влада Саудівської Аравії інформацію про затримання принців не коментує.
Нагадаємо, 4 листопада в Саудівській Аравії за рішенням антикорупційного комітету під керівництвом наслідного принца, віце-прем'єр-міністра та міністра оборони країни Мухаммеда бін Салмана були затримані 11 принців, чотири діючих міністри та десятки колишніх. Усього в рамках антикорупційної операції затримали понад 60 осіб.
У рамках масштабної операції з боротьби з корупцією влада країни мала намір конфіскувати активи затриманих на загальну суму $ 800 мільярдів.
Пізніше кожному із заарештованих за обвинуваченням у корупції запропонували заплатити офіційний викуп у бюджет, щоб уникнути суду і вироку. Переважна більшість заарештованих зголосились на угоду.
Як зазначають експерти, так звана "боротьба з корупцією" і масові затримання в Саудівській Аравії є наслідком відчайдушної боротьби за владу всередині королівської сім'ї.
Наслідний принц Мухаммад бін Салман готується перейняти роль лідера держави після того, як 81-річний король Салман ібн Абдул-Азіз зречеться престолу. Перш ніж зайняти трон, він робить рішучу спробу консолідувати владу в своїй сім'ї та серед її союзників.
Детальніше про нові політичні розклади, боротьбу за владу та реформи в Саудівській Аравії читайте у статті "Принцеборство" експерта Віктора Каспрука для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".