Влада Саудівської Аравії в рамках масштабної операції по боротьбі з корупцією мають намір конфіскувати активи нещодавно заарештованих принців, високопоставлених чиновників і бізнесменів на загальну суму до $ 800 мільярдів, пише The Wall Street Journal, посилаючись на анонімні джерела.
З початку листопада більше 60 осіб було заарештовано в Саудівській Аравії, 11 з яких є членами королівської сім'ї. Банківські рахунки деяких з них були заморожені.
За даними джерела видання, конфісковані активи стануть власністю держави, що дозволить поповнити бюджет на суму від 2 до 3 трлн ріалів (до $ 800 млрд).
У виданні зазначили, що більша частина цих активів знаходиться за кордоном, що ускладнює спробу їх повернення в Саудівську Аравію. Але навіть частина запланованої суми суттєво покращити фінансове становище країни, яке похитнулося через тривале падіння ціни на нафту.
Як зазначають експерти, так звана "боротьба з корупцією" у Саудівській Аравії є наслідком відчайдушної боротьби за владу всередині самої королівської сім'ї. Адже у старого короля Салмана ібн Абдул-Азіза є принц-наступник, який раніше анонсував серію реформ під назвою "Бачення Королівства Саудівська Аравія 2030" у всіх сферах життя країни. Кожна з них буде вимагати вкладень від 3,7 до 20 млн дол. Природно, на це потрібні колосальні кошти. Цей план молодого принца схвалюють не всі члени королівської сім'ї.
Можливо тому, щоб реалізувати всі анонсовані проекти спадкоємець трону вирішив нейтралізувати на тривалий час тих, хто потенційно міг би надати потужний опір його реформам, нівелювати їх політичний вплив. І навіть забрати їх капітали для фінансування його реформ.
Детальніше про нові політичні розклади, боротьбу за владу та реформи в Саудівській Аравії читайте в статті "Принцеборство" експерта Віктора Каспрука для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".