Восени минулого року у межах цієї операції були затримані понад 60 осіб, зокрема, 11 принців. Серед фігурантів справи також є бізнесмени та високопосадовці.
Як повідомив в інтерв'ю одному з арабських видань прокурор Саудівської Аравії Сауд аль-Хамад, багато підозрюваних відмовилися від співпраці зі слідством.
Усі випадки корупційних правопорушень розглядатимуть окремо, наголосив аль-Хамад. Деякими з них займатимуться органи, які спеціалізуються на боротьбі з відмиванням коштів. Іншими - суди, що займаються справами національної безпеки та тероризму, зазначив заступник генерального прокурора країни.
Нагадаємо, 4 листопада 2017 року в Саудівській Аравії за рішенням антикорупційного комітету під керівництвом наслідного принца, віце-прем'єр-міністра та міністра оборони країни Мухаммеда бін Салмана були затримані 11 принців, чотири діючих міністри та десятки колишніх – загалом понад 60 осіб.
У рамках масштабної операції з боротьби із корупцією влада країни мала намір конфіскувати активи затриманих на загальну суму $ 800 мільярдів. Згодом кожному із заарештованих запропонували заплатити офіційний викуп у бюджет, щоб уникнути суду і вироку. Більшість затриманих зголосились на угоду.
Як зазначають експерти, так звана "боротьба із корупцією" і масові затримання в Саудівській Аравії є наслідком боротьби за владу всередині королівської сім'ї. Наслідний принц Мухаммад бін Салман, перш ніж зайняти трон, робить рішучу спробу консолідувати владу в своїй сім'ї і серед її союзників.
Детальніше про нові політичні розклади, боротьбу за владу та реформи в Саудівській Аравії читайте у статті Віктора Каспрука "Принцеборство" для тижневика "Дзеркало тижня. Україна".