"Закони проголосували пізно вночі, щоб захистити тих, хто ухиляється від податків, а також корумпованих людей", - сказав один із протестувальників, 50-річний Стефан Гугуй, повідомляє телеканал FoxNews.
Учасники страйку прорвалися в будівлю парламенту в супроводі депутатів з опозиційної партії "Порятунок румунського союзу". Після цього поліція провела низку арештів. У числі затриманих виявився німецький журналіст Пол Арне, який вже кілька місяців висвітлював антикорупційні акції протесту в Румунії.
Присутні на мітингу виступили проти політики лідера Соціал-демократичної партії Лівіу Драгнеа, якого підозрюють у фальсифікації голосів.
Водночас у середу румунський суд засудив колишнього міністра транспорту Ден Сову до трьох років тюремного ув'язнення за перевищення службових повноважень. Згідно з висновками слідства, Сова заплатили 100 тисяч євро (116 тис. доларів США), щоб переконати менеджера державної теплової компанії незаконно підписати трирічний контракт із конкретною юридичною фірмою в обхід внутрішніх правил компанії.
Нагадаємо, що 31 травня в Грузії почалися масові акції протесту, приводом для яких став вирок суду обвинуваченим у вбивстві 16-річного Давида Саралідзе взимку 2017 року. Одного з обвинувачених виправдали, а другому звинувачення перекваліфікували з умисного вбивства на спробу умисного вбивства.
На заклик Зази Саралідзе, батька вбитого хлопця, на вулиці Тбілісі вийшли тисячі людей з вимогами справедливого правосуддя, а також відставки уряду й генерального прокурора.
13 червня прем'єр-міністр Грузії Георгій Квірікашвілі подав у відставку, пояснивши своє рішення "розбіжностями" з головою правлячої партії "Грузинська мрія" Бідзіною Іванішвілі.
Детальніше про політичну ситуацію в Грузії читайте в матеріалі Миколи Замікули "Криза "грузинської мрії" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".