Про це йдеться у звіті Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень Великобританії. Його автор – росіянин Ігор Сутягін, який довгий час провів у колонії у Сибіру через обвинувачення у шпигунстві. Володимир Путін амністував його у 2010 році під час шпигунського скандалу в обмін на затриманих у США російських працівників розвідки.
У звіті Сутягіна йдеться про те, що регулярна армія Росії вторгнулася на територію України 14 липня 2014 року, коли українська армія майже повністю розбила проросійських терористів в Донбасі. Російські військові намагалися стримати український наступ на бойовиків артилерійськими обстрілами з території Росії. Але це не допомогло. Тоді регулярні війська перетнули кордон.
14 липня минулого року на територію України увійшли солдати Другої і десятої бригади спецназу РФ, група 45-го гвардійського полку спецназу повітряно-десантних військ, 173-тя окрема гвардійська розвідувальна рота, розвідувальні батальйони 9-ї і 18-ї мотострілкової бригади РФ.
Вони консультували проросійських терористів в Донбасі і допомагали їм в бою зупинити українську армію. А з 11 серпня у війні в Україні повноцінно беруть участь десять тактичних угруповань: 18 гвардійська мотострілкова бригада, 17-та, 21-а і 33-а мотострілкові бригади, 247-й гвардійський десантно-штурмовий полк, 104-й гвардійський десантно-штурмовий полк, 331-й гвардійський полк повітрянодесантних військ, 137-й гвардійський полк ПДВ, 31-а гвардійська десантно-штурмова бригада і друга бригада спецназу, а також спецназ ФСБ.
В цілому у звіті йдеться, що на території України нині воює близько 10 тисяч російських солдатів. При цьому в окупованому Криму базуються ще 28-40 тисяч російських військових. А в прикордонних регіонах залишаються близько 42 тисяч солдатів для ротації.
Автор звіту також зауважує, що на війну в Україну Кремль відправив підрозділи з різних частин Росії. Ймовірно таким чином російська влада хоче, щоб військові з різних кутків країни здобули бойовий досвід. Хоча в Україні також воюють російські солдати, які базуються у Вірменії і були задіяні у конфлікті в Нагірному Карабасі.
В цей же час, Росії не вистачає підготовленого особового складу для ведення війни в Україні. Наприклад, Москва відправила солдатів з 536-ї берегової артилерії тимчасово служити в 61-й бригаді морської піхоти, щоб була змога сформувати тактичні бойові групи для відправки в Україну.
В цей же час, військові частини в Сибіру повинні були створити дещо більше, ніж тактичні групи. Перед ними стояло завдання сформувати мотострілецьку бригаду, яку б підтримували танки і артилерійські дивізіони. Але виконати завдання повною мірою не вдалося.
Це може свідчити про те, що в Кремля був обмежений ресурс для ведення війни з Україною і він вже вичерпаний. На це також вказує те, що Росія нашвидкуруч намагається поповнити ряди "контрактників" за рахунок солдатів строкової служби. Їх часом силою змушують підписувати сумнівні контракти, а часом російські строковики навіть і не знають, що їх везуть на війну в Україну. Автор звіту пише, що це шкодить моральному духу особового складу Збройних сил РФ.
Крім того, в Донбасі були задіяні "загороджувальні загони". Підчас боїв під Дебальцевим і Маріуполем дивізія внутрішніх військ МВС Росії з Дзержинська вела вогонь по російським військовим і проросійським бойовикам, щоб не дозволити їм відступити. Це демонструє, що в Росії є серйозна проблема з моральним духом як російських солдатів, так і бойовиків, на чиєму боці вони воюють.
В цей же час, американська розвідувально-аналітична компанія Stratfor дійшла висновку, що в Росії не вистачить армії, щоб захопити всю Східну Україну. Аналітики вважають, що партизанський опір на такій великій території буде дуже потужний. Для придушення може знадобитися близько 260 тисяч солдатів окрім тих, які займатимуться обороною окупованих регіонів. А сухопутні війська РФ налічують всього близько 280 тисяч солдатів.
В цей же час, ФСБ проводить зачистки серед бойовиків Донбасу для підготовки наступу. Про це заяввив спікер АТО Андрій Лисенко. За його словами, аналогічна ситуація на окупованій частині Луганщини - "російські куратори НВФ "ЛНР" провели переговори з ватажком "казакобандитів", які контролюють м. Антрацит, з метою схилення їх до вступу в ряди бандформування "Народна міліція "ЛНР". 10 березня прес-центр АТО повідомив, що за останню ніч незаконні збройні формування 12 раз обстріляли позиції сил АТО. Відзначається активізація бойових дій з боку терористів, які використовували крупнокаліберні міномети та важку артилерію.