За фактом у Росії тривають процеси русифікації. Однак не за зразком дій Імперії Російської, коли мови інших народів просто забороняли. Так, якщо 2002 року в РФ заборонили складати єдиний державний іспит (аналог нашого ЗНО) не російською мовою, то за кілька років заборону зняли. Проте в Татарстані, наприклад, 2018 року охочих скласти іспити татарською мовою знайшлося аж 24 особи.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко. За її словами, з 2017 р. було розпочато наступ на навчання національними мовами в школах Федерації (всього в РФ 25 державних регіональних мов, і ще 15 мають офіційний статус), але не шляхом заборони, а через "захист дітей", яких ніхто не має право змушувати вивчати мову, яку їхні батьки вважатимуть зайвою.
"Тобто в національній політиці РФ є рівень зовнішній - фальшивий - і внутрішній - справжній і дискримінаційний. Власне, як у Радянському Союзі", - зазначає експерт.
Детальніше про зміну риторики Кремля читайте в статті Ірини Павленко "Від "русского мира" до мультикультуралізму" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".