Мінвостокрозвитку Росії підтримало пропозицію депутатів КПРФ про розробку федеральної цільової програми з добровільного переселення біженців з Донбасу в Сибір і на Далекий Схід, випливає з відповіді міністерства на депутатський запит.
"Беручи до уваги дані моніторингу ситуації щодо прийому, розміщення і працевлаштування громадян України, які прибули на територію Далекосхідного федерального округу, здійснюваного Мінвостокрозвитку Росії, а також враховуючи кількість робочих місць, які будуть створені на територіях соціально-економічного розвитку та інвестиційних проектах (до 2020 року понад 50 тисяч робочих місць) підтримуємо вашу ініціативу", - повідомляється у відповіді Мінвостокрозвитку РФ.
Позиція Мінвостокрозвитку була спрямована у Федеральну міграційну службу (ФМС) Росії.
Російські депутати нагадували у своєму запиті, що на Далекому Сході тенденція зменшення населення не подолана, незважаючи на реалізацію декількох федеральних цільових програм.
Автори запиту вважають, що змінити ситуацію можна, якщо 1,6 млн громадян України (у таку цифру оцінили в РФ кількість українських біженців – ред.) замість адміністративного видворення (у зв'язку із закінченням 31 жовтня 2015 року продовження терміну тимчасового перебування) буде запропоновано добровільне переселення на Далекий Схід або в Сибір.
Раніше уряд Російської Федерації розпорядилося до 31 грудня 2015 року закрити всі пункти тимчасового розміщення (ПТР) для біженців з Донбасу. Зараз, за даними ФМС, у Росії 299 ПТР в 65 регіонах. В них містяться 16 418 громадян України та осіб без громадянства. Один день перебування біженця в пункті тимчасового розміщення був оцінений в 800 руб. на людину (близько 12 доларів), включаючи проживання та харчування.
На початку жовтня 2015 року Федеральна міграційна служба Росії фіксувала щоденний відтік біженців з Донбасу назад в Україну в 1,5 тисяч осіб (45 тис. чоловік в місяць).