Російський військовий флот по суті є "одноразовим", так як має мізерно малу кількість великих бойових кораблів, а "москітний флот", концепція якого розвивається у ВМФ РФ останнім часом, здатний захистити країну у прибережних водах, проте не дає їй можливість демонструвати геополітичний вплив у різних регіонах світу, повідомляє інформаційне агентство ТАСС.
На думку російських військових експертів ставка на малий флот з невеликих кораблів, озброєних десятком ракет, має купу недоліків – низька автономність, залежність від баз, дуже обмежений боєзапас.
"Американський флот присутній у всіх регіонах світу, а "москітний флот" Росії більше двох-трьох тижнів функціонувати у відкритому морі не може... Цей корабель іде тільки до однієї точки – неповернення, а у разі військових дій його взагалі не повернути. Йому потрібні бази та кораблі матеріального забезпечення. Він – не самостійна бойова одиниця", – зазначив один з оглядачів у матеріалі агентства.
Однак, додав він, "москітний флот" має й деякі переваги – зокрема, це невисока вартість малих кораблів, що для нинішньої Росії більш, ніж актуально. Крім того, "москітний флот" дозволяє взяти під щільний контроль "прилеглі" до країни моря – наприклад, Балтійське, Північне, Чорне та Азовське.
У жовтні 2018 року командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що Росія тримає в Азовському морі корабельне угруповання у 120 кораблів і катерів – правда, боєздатних з них лише 36, а досить озброєних 24. Рятує і те, що РФ не може використовувати в Азовському морі великотоннажні бойові кораблі через малі глибини азовської акваторії.