У Росії рітейлери почали вилучати з полиць магазинів чистячі і миючі засоби іноземних компаній, наприклад Henkel, Procter & Gamble і Colgate-Palmolive. Офіційно Росспоживнагляд нібито виявив, що деякі вироби побутової хімії не відповідають вимогам безпеки, передає "Коммерсантъ".
"З метою недопущення заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян потрібно вжити заходів щодо виявлення зазначеної продукції з подальшим вилученням з обігу", - написало управління Росспоживнагляду по Московській області рітейлерам в листі від 19 серпня.
Отримання даних листів підтвердили в мережах Metro Cash & Carry, "Ашан" і Х5 Retail Group ("Пятерочка", "Перехрестя", "Карусель").
Наголошується, що іноземні компанії на російському ринку пральних порошків і миючих засобів займають близько 75%.
"...ряд такої побутової хімії випускається в Росії по ліцензії, і закриття або скорочення обсягів виробництва - це теж удар по економіці і по людям, які працюють на цих підприємствах", - сказав аналітик IFC Markets Дмитро Лукашов.
З 7 серпня 2014 року Росія ввела ембарго на поставки продуктів харчування з країн Заходу- США, ЄС, Канади, Австралії і Норвегії. Забороненими вважаються м'ясо та м'ясна продукція, риба та рибна продукція, молоко і молочна продукція, овочі та фрукти. Ембарго продовжено до серпня 2016 року.
Через рік, РФ вирішила боротися з такими поставками більш радикально. Знищення в Росії "заборонених" продуктів з країн Заходу почалося 6 серпня, згідно указу президента Володимира Путіна. Знищувати продукти дозволяється "будь-яким доступним способом".
Перші фото і відео того, як у РФ знищують сотні тонн продуктів - сир, персики, перець, м'ясо катають бульдозером і змішують із землею, спровокували громадське обурення в Росії, яка пережила не один голод, і в якій рівень бідності населення не припиняє збільшується, досягаючи наразі 16%.
Через санкції та зниження цін на нафту у росіян значно знизився рівень життя, в той час як ціни на продукти зросли. В тому числі через це росіяни почали красти в магазинах на 68% більше.