Учасник проекту Громадської палати "Перспектива", публіцист та блогер з Єкатеринбурга Сергій Колясников планує направити в комітет Держдуми РФ з інформаційної політики поправки в закон про блогерів, (№ 97-ФЗ від 5 травня 2014 року).
Колясников вважає, що існуючий закон є недостатньо жорстким. Також він заявив, що багато блогери анонімно ведуть антиросійську діяльність.
Зокрема, пропонується блокувати будь який блог спочатку на три дні, а потім вже повністю, якщо попередження про відсутність контактів на сайті було проігноровано.
Сергій Колясников підкреслює, що перевірці повинні підлягати також і неполітичні блоги, які можуть у будь-який момент стати "антиросійськими".
"Законом закладена гарна база, але її треба розвивати. На жаль, після його запровадження вони ніяк не поміняли свою роботу. Пункт про зазначення персональних даних на насправді дуже важливий. Саме він повинен був прибрати цю антиросійську анонімність, на ділі ж нічого не вийшло. Ми не бачимо прикладів, що блогери несуть за це відповідальність. Саме тому сьогодні ми як і раніше стаємо свідками різних інформаційних вкидань, більшість з яких – явна брехня", - зазначив член Громадської палати.
Крім того, Колясников вважає за необхідне розширити повноваження Роскомнадзора по тимчасовому блокуванню інтернет-сторінок і окремих сайтів без рішення суду – з метою "перешкодити поширенню вірусної антиросійської, брехливої і панічної інформації".
Раніше повідомлялося, що соціальна мережа "Вконтакте" офіційно почала передавати ФСБ дані і листування користувачів.