Росія сьогодні спробує добитися інвестицій від Китаю – FT

Поділитися
Росія сьогодні спробує добитися інвестицій від Китаю – FT Путін сьогодні зустрінеться з Си Цзиньпіном. Ілюстрація © ruscur.ru
Москва і Пекін збираються підписати угоду, яка може розблокувати кредитування для росіян.

Кремль намагається залучити більше 3 з Китаю для російських компаній, беручи на себе частину кредитного ризику. Таким чином Москва намагається заспокоїти побоювання Пекіну про ненадійність російських позичальників і підживити виснажений бізнес Росії.

Про це сьогодні пише видання Financial Times, нагадуючи, що сьогодні президент Володимир Путін збирається зустрітися з лідером КНР Си Цзиньпіном. Під час цієї зустрічі, російський Фонд прямих інвестицій і державний China Construction Bank підпишуть угоду про встановлення механізмів, покликаних розблокувати доступ росіян до китайського капіталу.

Зокрема, російський інвестиційний фонд і Російсько-китайський інвестиційний фонд, заснований в 2012 році з уставним капіталом 2 мільярди доларів, збираються взяти на себе гарантії виплат боргів російських компаній, щоб переконати Китай більше вкладати в РФ. Видання пише, що рішення ризиковане. Оскільки так російські фонди вперше можуть втратити гроші, якщо боржники не зможуть виконувати взяті на себе зобов'язання. І це може відштовхнути Пекін від партнерства з Москвою.

"Наприклад, якщо позика становитиме 1,5 мільярди доларів, ми візьмемо на себе 200 мільйонів кредитних гарантій з вищою процентною ставкою. А російські компанії отримають кредит з привабливою збалансованою процентною ставкою", - пояснив задум виконавчий директор Фонду прямих інвестицій РФ Кирило Дмитрієв.

Видання нагадує, що російські підприємці втратили доступ до кредитів з США чи Євросоюзу після того, як армія Росії вторглася в Україну. І поки великі державні компанії отримують фінансову підтримку від уряду, приватний бізнес лишився сам на сам зі своїми боргами і нездатністю їх обслуговувати. Москва ще минулого року розраховувала на китайські гроші. Але банки КНР теж не поспішають видавати кредити росіянам з огляду на санкції.

"Вони дуже консервативні і насправді не знають, як підійти до нашого ринку. Ми вирішуємо цю проблему зараз", - прокоментував Дмітрієв відсутність китайських інвестицій в Росії до цього часу.

Разом з тим, згідно з запропонованим російською стороною механізмом, кредити від Пекіну будуть отримувати лише ті компанії, які не потрапили в чорний список санкцій США і ЄС. При цьому позики будуть надаватися як в американських доларах, так і в китайських юанях, якщо Пекін буде наполягати на позиках в своїй національній валюті.

В Москві кажуть, що державний China Construction Bank буде не єдиним, кредитів від якого збирається добиватися російська сторона.

"Наша мета залучити 20 мільярдів доларів впродовж наступних двох-трьох років", - сказав Дмітрієв.

В цей же час, згідно з даними Центрального банку Китаю, загальна сума іноземних інвестицій країни станом на кінець березня склала 381 мільярд доларів. З них 347 мільярдів були видані в іноземній валюті, а не в китайських юанях. Але Росія не єдина, хто намагається залучитися фінансовою підтримкою КНР. Зокрема, на отримати китайські гроші намагається Греція, яка переживає економічні труднощі і веде складні переговори з ЄС про кредит. У Німеччині порадили Греції не сподіватися на гроші від Китаю і Росії.

Вольфганг Шойбле зазначив, що Німеччина і Європа в цілому готові і надалі допомагати Греції. Однак ця допомога доцільна лише в тому випадку, якщо самі греки розумно скористаються наявним у них часом для підняття економіки своєї країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі